Передплата 2025 ВЗ

Конкурс на директора Будинку воїна — у підвішеному стані?

Керівник управління майном спільної власності Львівської облради Андрій Білоус каже, наразі не доцільно проводити конкурс, коли офіційний директор перебуває на фронті та не склав повноважень

Фото з Фейсбуку «Будинку воїна»
Фото з Фейсбуку «Будинку воїна»

Львівська обласна рада виношує ідею оголосити конкурс на нового директора комунального закладу Львівської облради «Будинок воїна». Офіційний директор установи обласної ради — Олег Височанський. ТОП-менеджер комунального закладу з перших днів широкомасштабного вторгнення рф перебуває на фронті, а у статусі виконуючої обов’язків директора — Марія Петришин. Тож з лютого 2022 року Будинок воїна не має стабільного директора, є виконуюча обов’язків.

За інформацію «ВЗ», на посаду директора Будинку воїна претендує чимало львів'ян, зокрема з волонтерських середовищ.

Як розповів у коментарі для «ВЗ» начальник управління майном спільної власності Львівської облради Андрій Білоус, обласна рада бачить потребу провести конкурс, аби нарешті знайти нового директора комунальної установи. Але є підводні камені.

«Оскільки напрям Будинку воїна динамічно розвивається (забезпечення потреб ветеранів війни), то є потреба знайти директора, — продовжує розмову чиновник. — Але оскільки Олег Височанський на фронті, не можемо оголосити конкурс на час його служби в ЗСУ. Маємо дочекатися повернення з фронту Височанського. Він є керівником цього закладу. Це вимога закону: він вважається директором установи, який мобілізований».

Андрій Білоус сказав, що Олег Височанський може добровільно скласти з себе повноваження директора будинку і написати заяву. Тоді облрада матиме юридичні підстави оголосити конкурс. Немає заяви — немає конкурсу.

«Відколи Височанський на фронті, він не отримує з бюджету області зарплату на посаді директора Будинку воїна, — уточнив мій співрозмовник з обласної ради. — Тоді навіщо йому ця посада? Бо коли повернеться з фронту, не буде безробітним, а матиме місце директора Будинку воїна».

Білоус додав, що зарплата директора цієї установи символічна — сім тисяч «голої» ставки, плюс 100−200% премій. На руки директор Будинку воїна отримує не більше 15 тисяч гривень.

«Там не високий посадовий оклад, бо Будинок воїна — нетипова організація, яка не має затвердженої державою тарифікації щодо оплати праці, — продовжує розмову Андрій Білоус. — Ми перші, хто створив такий будинок в Україні. Довго думали, до якої категорії його віднести. Установа фінансується з департаменту соцзахисту Львівської ОВА. І є можливість додати директору до окладу 100−200% премій».

Станом на 5 грудня у статусі в.о. працює двадцять керівників комунальних установ Львівської обласної ради. Загалом у підпорядкуванні обласної ради 140 комунальних закладів.