Передплата 2025 «Добре здоров’я»

«Туристичний „бум“ припаде на грудень, січень буде спокійний»

85% гостей на святкові вакації — українці

Фото pexels
Фото pexels

Цього року через зміни у церковному календарі, туристичний «бум» на Різдвяні свята у Львові припаде на грудень (з середини й до кінця місяця). У Львові на Різдвяні свята очікують туристів переважно з центральної, східної та південної частини України (Вінниця, Київ, Одеса, Харків) а серед іноземців — туристів зі США, Великої Британії, Польщі, Італії, Німеччини, Словаччини… У січні та лютому 2025 року очікують на туристичне затишшя.

Як розповіла у коментарі для «ВЗ» начальниця управління туризму Львівської міськради Христина Лебедь, зараз розвивається внутрішній туризм — це 85% гостей, іноземні гості — лише 11% (до війни відсоток був у рази вищий).

«На Різдвяні свята цього року очікуємо насамперед українців. В цей святковий період переважатиме сімейний туризм — приїдуть мами з дітьми, родини, де чоловік воює, а сім'я приїжджає до Львова у відпустку, — відзначила Христина Лебедь. — Львів славиться своїми традиціями зустрічі Різдва. Хочемо, аби туристи звернули увагу у Львові на наші знакові традиції: винесення зірки, як символу Різдва, встановлення дідуха, шопки… Якими б не були темні часи, зірка спалахує та несе добро. Гостям також варто звернути увагу на велику різдвяну ходу звіздарів (цього немає в інших регіонах України. — Авт.). Закликаю гостей приєднуватися до цієї ходи, до колядок. Хочемо, щоб гості пішли на різдвяну пошту, на площу Ринок, 2 і написали паперову листівку близьким у будь-якому куточку України чи за кордоном. Це краще, ніж електронний лист з привітаннями у месенджері».

— Яка зараз ситуація з бронюванням номерів в готелях Львова на період різдвяних вакацій? Торік відсоток був скромним — 45%.

— Готелярі міста кажуть, що сезон бронювання на свята щойно стартував і настрої в них позитивні. І це ще один важливий нюанс бронювання житла в період воєнного часу. До війни, номери на новорічні та різдвяні свята туристи бронювали ще з вересня. Тепер — за кілька днів до дати, або в кращому випадку за два тижні.