«Війна безпілотних систем настільки динамічно розвивається, що ми мусимо встигати»
- 13.11.2024, 13:08
- 731
Степан Барна, який воює у 10-й Окремій гірсько-штурмовій бригаді, оголосив збір на придбання інноваційної ударної технології «Геві Шот»
Про це він розповів в ефірі «Прямого».
За словами Степана Барни, дрони «Геві Шот» використовуються як бомбери для забезпечення оборони переднього краю, для ураження укріплень в тилу ворога. Зокрема, нищать бліндажі, зайняті ворогом, будинки, склади БК та паливо-мастильних матеріалів. Їх застосовують для дистанційного мінування визначених маршрутів пересування противника, а також для забезпечення віддалених підрозділів боєкомплектом, продуктами харчування, чистою водою і не тільки.
«Війна безпілотних систем настільки динамічно розвивається, що ми мусимо встигати, і, очевидно, без допомоги людей, без допомоги волонтерів, нам дуже складно йти в ногу з часом. Тому нам важливо триматися сучасних винаходів», — наголосив Барна.
Він зазначив, що дрони «Геві Шот» вже показали свою ефективність на фронті.
«Це виробництво України, українського підприємства. Але важливо, що це один з найсучасніших засобів автоматизованих ударних дронів, які сьогодні є в Україні. Хотів би сказати, що це потужний засіб, який дає можливість нести на собі приблизно 20 кг корисної ваги, тобто БК. Коли летить такий потужний дрон і скидає на голови окупантів більше 20 кг засобів ураження, це, м’яко кажучи, їм зовсім неприємно. Тому для нас важливо, щоб така робота проводилася і таких засобів було якомога більше на фронті», — сказав військовий.
«10-та Гірсько-штурмова бригада „Едельвейс“ відповідає майже за 25 кілометрів фронту. Зона відповідальності мого підрозділу „Барні“ — це 5 кілометрів. І очевидно, що чим більше таких дронів буде на фронті, тим краще», — зазначив він.
«Зараз відбувається осіннє похолодання, а відповідно буде ускладнене здійснення штурмових дій противником. Найкращий засіб ураження сьогодні з боку захисників Сил оборони України і найефективніший — це робота безпілотних авіаційних комплексів. Тому безпілотні авіаційні комплекси не тільки дають можливість знищувати ворога, техніку, склади, мінувати позиції, а вони найважливіше, що дають, це рятувати життя українського солдата і перевести максимально війну в сферу безпілотних авіаційних комплексів», — підкреслив військовий.
«Наше завдання зробити все, щоб якомога менше гинуло хлопців і дівчат, українських захисників, і якомога більше дохло окупантів на українській землі. У цьому призначення „Геві Шот“ та інших засобів Сил оборони», — зазначив Барна.
«Хотів би подякувати усім без винятку людям, котрі незалежно де перебувають, чи на фронті, чи в тилу, але живуть війною, переймаються, підтримують, донатять, роблять все, щоб прискорити цю перемогу. Впевнений, що вона буде», — сказав він.