Передплата 2025 «Добре здоров’я»

749 львів'ян взяли під опіку тварин в межах проєкту «Кишеньковий притулок»

У Львові створили перший в Україні та у світі мобільний додаток для тих, хто хоче стати опікуном чотирилапого

Фото "Суспільне"
Фото "Суспільне"

749 львів'ян взяли під опіку тварин в рамках проєкту «Кишеньковий притулок», який вперше в Україні та у світі створила Домівка врятованих тварин, що у парку «Знесіння». Це мобільний додаток, який потрібно завантажити на свій смартфон, щоб кожен охочий (переважно дистанційно) став опікуном будь-якої тварини, що мешкає в притулку. Опікунство означає щомісячне виділення благодійних пожертв на тварину: від харчування, до щеплення, лікування та догляду.

Як розповів у коментарі для «ВЗ» волонтер, зоозахисник та засновник Домівки врятованих тварин Орест Залипський, сьогодні в Домівці врятованих тварин мешкає півтори тисячі свійських та диких тварин. За менш ніж за тиждень роботи додатка «Кишеньковий притулок» 749 львів'ян стали опікунами тварин. Найбільше беруть під опіку собак. На одну тварину жертвують переважно по 50−150 гривень, дехто більше — від 500 гривень. Орест Залипський каже, деякі тварини притулку вимагають більше коштів на утримання — три тисячі гривень на місяць (на одну тваринку). Місячний бюджет утримання усіх тварин Домівки врятованих тварин — півтора мільйона гривень.

«Люди беруть під опіку по кілька тварин одночасно і на кожну жертвують по 50 гривень, — наголошує мій співрозмовник. — Невдовзі в мобільному додатку люди будуть бачити кількість кураторів по кожній тварині: щоб знати, кого брати собі під опіку, хто має забагато кураторів, а хто ні. Щоб взяти тварину під опіку треба заповнити анкету в мобільному застосунку».

Ідея мобільного застосунку належить волонтерам Домівки врятованих тварин, які постійно шукали благодійників, аби забезпечити тваринам бодай харчування. Над мобільним застосунком фахівці IT працювали півтора року. Орест Залипський пояснив, айтівці розробляли додаток «Кишеньковий притулок» безкоштовно, а за сервер волонтери платять з каси притулку 2 тисячі гривень на рік.

«Сподіваюся, що наш мобільний застосунок матиме успіх, — наголошує Орест Залипський. — Застосунок має стати ключовим фінансуванням притулку. Держава притулок не фінансує. Знайти спонсорів нам важко, а останнім часом майже не реально».

Тим часом

Волонтери Домівки врятованих тварин запустили продаж лімітованої серії шкарпеток — 250 пар. Вартість благодійних шкарпеток — 500 гривень. Кошти з кожної проданої пари підуть на створення дому для стареньких собак, які не знайшли сім'ю і назавжди залишаться у притулку.

Благодійні шкарпетки з тематичним принтом та теплим гаслом.
Благодійні шкарпетки з тематичним принтом та теплим гаслом.

«Раніше ми оголошували збір на мільйон гривень — це вартість землі, де ми облаштуємо простір для особливих собак, — каже Залипський. — Зараз нам вдалось зібрати майже половину суми, але ще велика частина збору попереду. Тому, щоб пришвидшити наповнення банки, ми вирішили зробити вашу допомогу більш відчутною, щоб кожен міг залишити собі символ того, що став частиною доброї справи. Віримо, що разом з вами, досягнемо мети та не підведемо хвостатих! Отож, забирайте свою пару і долучайтесь до створення щасливого майбутнього для собак».