Передплата 2025 «Добрий господар»

В «Охматдиті» успішно вилікували дитину, яка чотири роки мала закрепи

  • 07.11.2024, 11:50
  • 1 022

У Центрі дитячої медицини у Львові успішно вилікували 4-річного хлопчика із рідкісною патологією — хворобою Гіршпрунга

Фото із соцмереж Охматдиту
Фото із соцмереж Охматдиту

Це хвороба товстого кишківника, при якій у фрагменті кишківника немає нервових гангліїв (вузлів). Ця рідкісна вроджена патологія може уражати певний відділ або кілька відділів.

Сім'я дитини — із Хмельницької області. Батьки 4-річного хлопчика звернулися до наших лікарів із скаргами на закрепи у сина. Дитині постійно робили клізми, бо інакше акт дефекації не відбувався. Загалом дитина ходила в туалет 1 раз на 10 днів.

«Хвороба Гіршпрунга характеризується тим, що в ураженому відділі товстого кишківника, немає нервових закінчень, внаслідок чого ця ділянка є звуженою. Вище неї накопичуються калові маси, внаслідок чого навпаки розширюється цей відділ кишківника», — пояснила дитячий хірург Тетяна Катринець.

Такі симптоми у дитини проявлялися від народження. Однак, коли батьки звернулися до місцевого педіатра, спершу медики пов’язували це з неврологічними порушеннями. Від призначеного лікування покращення не було. Тоді сім'я звернулася до хірурга. Попередньо спеціалісти запідозрили хворобу Гіршпрунга і скерували до Києва, адже такими патологіями займається небагато фахівців в Україні. Станом на зараз такі операції роблять лише у Києві та Львові.

Сім'я прибула до київського «Охматдиту» напередодні масштабної ракетної атаки на шпиталь. Відтак, після трагічних подій батьки з дитиною повернулися до Хмельницької області. Консервативним лікуванням намагалися трохи відтягнути час до втручання. Однак, покращення не було. Тож звернулися до нашого Центру дитячої медицини, лікарні «Охматдит».

До лікарні у Львові дитина потрапила із копростазом (кал не міг виходити навіть після клізми) та гарячкою через калову інтоксикацію. Наші хірурги оглянули дитину та здійснили всі обстеження, відтак — зробили операцію. Втручання пройшло успішно!

«Це одне із найскладніших втручань на черевній порожнині. І це велике за обсягом втручання, воно комбіноване, оскільки була і лапароскопічна (малоінвазивна) частина, і відкрита через анальний отвір (без розрізів). Усе пройшло успішно,» — розповів дитячий хірург Олег Содома.

«При таких симптомах радимо батькам звертатися якнайшвидше. Бо є багато хірургічних захворювань, які викликають закрепи. Тому треба одразу робити обстеження і зʼясувати причину. Такі операції ми робимо і діткам ще до року», — розповів дитячий хірург Роман Стеник.

Раніше такі втручання робили лише відкритими методиками (робили розріз), а зараз такі операції проводять мініінвазивно та комбіновано. Відтак, після операції у дитини немає шраму на животі, а лише кілька проколів. Так, реабілітація після втручання минає швидше і легше.

Хлопчик уже вдома та добре почувається. У подальшому буде під спостереженням хірургів.