Передплата 2025 «Добрий господар»

Банан продають за мільйон доларів!

  • 26.10.2024, 22:00
  • 801

Приклеєний скотчем банан продають на аукціоні за мільйон доларів

Фото Sotheby's
Фото Sotheby's

Уперше вірусний концептуальний витвір італійського митця Мауріціо Каттелана «Комік» громадськість побачила у 2019 році в Маямі. Він набув популярності, тому Каттелан зробив 3 версії інсталяції, дві з яких продав приватним колекціонерам за 120 тисяч доларів.

Один з покупців вирішив перепродати «Коміка» на аукціоні. Той, хто його придбає, отримає сертифікат справжності, який дає право демонструвати твір мистецтва і пояснює, як це правильно робити. Банани й клейку стрічку можна за потреби замінювати.

«Ми маємо справу не лише з одним з найважливіших і визначних творів мистецтва, які [Каттелан] коли-небудь створював. Це справді один із творів, про які найбільше говорять», — зазначив керівник відділу сучасного мистецтва в Америці Sotheby’s Девід Галперін.

На аукціон пустять усіх охочих, адже він буде публічним. Sotheby’s вважає, що це спровокує багато дискусій і діалогів щодо поняття цінності у мистецтві.

Той, хто придбає «Коміка», отримає сертифікат справжності, який дає право демонструвати твір мистецтва і пояснює, як це правильно робити. Також переможець аукціону отримає рулон клейкої стрічки та банан.

Перш ніж «Коміка» виставлять на аукціон, Sotheby’s матиме з ним світове турне — відвідає Нью-Йорк, Лондон, Париж, Мілан, Гонконг, Дубай, Тайбей, Токіо і Лос-Анджелес.

Як раніше розповідав Мауріціо Каттелан, він працював над ідеєю інсталяції майже рік — щоразу під час подорожей художник приклеював банан до стіни готельної кімнати, в якій зупинявся. Думав створити банан зі смоли та бронзи, потім банан, пофарбований бронзовою фарбою, але врешті-решт прокинувся з думкою, що банан повинен бути бананом. Кожна деталь «Коміка» продумана — аж до нахилу кута банана. Водночас банани символізують міжнародну торгівлю, подвійний сенс і класичне пристосування для гумору.