Передплата 2024 «Добрий господар»

Українська науковиця створила вишивку з бактерій

  • 03.10.2024, 17:30
  • 192

Бактеріологиня з Волині Руслана Таранюк створила унікальну вишивку з мікроорганізмів, використовуючи хромогенне середовище, яке дозволяє швидко ідентифікувати різні бактерії

Фото: “Район медицини”.
Фото: “Район медицини”.

Для створення своєї вишивки Руслана використала хромогенне середовище, яке дозволяє швидко ідентифікувати різні мікроорганізми. Руслана пояснила, що хромогенне середовище часто використовується в роботі для виявлення небезпечних бактерій, таких як Streptococcus agalactiae, що викликає серйозні захворювання у новонароджених. Ця техніка допомагає швидше діагностувати інфекції та вчасно призначати лікування.

«У мене виникла ідея на конкурс малюнку зробити вишивку бактеріями на хромогенному середовищі. Для цього необхідно враховувати, як і на якому хромогенному середовищі, яким кольором буде рости той чи інший мікроорганізм. Спочатку необхідно підготувати ескіз і за ескізом вже робиться малюнок. Ідея використати вишиванку — це і патріотичний посил, і можливість використати для творчості саме ті середовища, які ми застосовуємо в роботі. Хотілося продемонструвати, що навіть на такому вузькоспеціалізованому середовищі, як стрептококи групи В, можна зробити цікавий малюнок», — розповідає Руслана Таранюк.

Її роботу визнали найкращою на щорічному професійному конкурсі мікробіологів, і український виробник поживних середовищ для мікробіології нагородив її перемогою. Конкурс відбувся 17 вересня — у день, коли в 1683 році голландський науковець Антоні ван Левенгук вперше описав мікроорганізми.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень