Передплата 2024 «Добрий господар»

New York Times закликала Байдена зняти свою кандидатуру з виборів

  • 29.06.2024, 12:30
  • 366

Редакційна колегія однієї з найстаріших американських газет New York Times (якій довіряють переважно демократи) закликала Джо Байдена вийти з президентської гонки, а Демократичну партію — знайти йому заміну

Фото: РБК
Фото: РБК

Про це йдеться в заяві редколегії.

Видання зазначає, що під час дебатів з Дональдом Трампом президентові потрібно було переконати американську громадськість, що він відповідає «грізним вимогам посади», яку прагне обійняти на наступний термін.

«Однак не можна очікувати, що виборці проігнорують те, що й так було очевидно: містер Байден уже не той, яким був чотири роки тому. Президент став тінню великого державного службовця. Йому важко було пояснити, чого він досягне за другий термін. Він насилу відповідав на провокації пана Трампа. Не раз він насилу дотягувався до кінця речення», — зазначає NYT.

Редколегія газети вважає, що Байден був «чудовим президентом» і під його керівництвом «нація процвітала», але найбільша послуга, яку він зараз може зробити державі, — «це оголосити, що не балотуватиметься на переобрання».

У NYT переконані, що є лідери демократів, які краще підготовлені, щоб представити «чіткі, переконливі та енергійні альтернативи» другому президентству Трампа.

«Немає причин для партії ризикувати стабільністю та безпекою країни, змушуючи виборців вибирати між недоліками пана Трампа та недоліками пана Байдена. Надто велика ставка просто сподіватися, що американці не помітять вік і хворобу пана Байдена, які вони бачать на власні очі», — додала редколегія газети.

Водночас видання наголошує, що Дональд Трамп «є значною загрозою для демократії — непостійною та егоїстичною фігурою, яка не варта довіри суспільства». Виступ самого Трампа на дебатах «слід розглядати як дискваліфікацію», оскільки він «нахабно та неодноразово брехав про свої власні дії, свою історію як президента та свого опонента», вважають у NYT.

«Найясніший шлях для демократів перемогти кандидата, який визначається своєю брехнею, — це чесно поводитися з американською громадськістю: визнати, що містер Байден не може продовжувати свою гонку, і вибрати когось, більш здатного стати на його місце, щоб перемогти Трампа у листопаді», — резюмувала редколегія.


Джерело: NYT

Схожі новини