Передплата 2024 «Добра кухня»

В Україні працюють лише 27% великих ТЕС

  • 08.06.2024, 12:15
  • 229

Наразі в Україні залишаються робочими лише 27% від усіх великих теплових електростанцій. Решта зруйновані або пошкоджені внаслідок російських обстрілів

Фото: Гордон
Фото: Гордон

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в етері телемаратону.

За підрахунками уряду, внаслідок атак росії українська енергосистема втратила 9,2 ГВт потужності — це половина від усієї спроможності України.

«Ситуація в енергетиці дуже складна. Це очевидно. росія зруйнувала 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Фактично станом на сьогодні через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 ГВт електроенергії. Це половина нашої потужності, з якою ми проходили, наприклад, минулу зиму», — сказав прем'єр-міністр.

За даними Шмигаля, лише 27% великих ТЕС залишаються в робочому стані, а 73% — не працюють через сильні пошкодження та руйнування.

Окупанти вже зруйнували 42 енергетичні блоки і пошкодили 20 гідроенергетичних блоків, які через атаки залишаються неробочими.

Глава уряду підкреслив, що Україна працює над тим, щоби до зими запустити якомога більше генерації, а також захистити ті потужності, які збереглися, і ті, які енергетики зараз відновлюють.

Україна працює й над збільшенням імпорту електроенергії з Євросоюзу: зараз ЄС політично дозволяє імпортувати 1,7 ГВт, хоча технічно Україна здатна приймати до 2,2 ГВт. Тому ведуться перемовини про збільшення імпорту.

Окрім того, міжнародні партнери України створили спеціальний фонд підтримки енергетики України, у якому вже зібрали 500 мільйонів євро, відзначив Шмигаль.

Схожі новини