Передплата 2024 «Добра кухня»

Стало відомо, хто створив вишиванку для Усика

  • 20.05.2024, 10:44
  • 2 309

На церемонію зважування боксер прийшов в яскравій червоній вишиванці із зображенням українського воїна Олександра Мацієвського

Олександр Усик, який в історичному бою переміг британця Тайсона Ф’юрі, став першим абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі у XXI столітті. Завдяки непереможному українському боксеру світ вкотре наповну почув про Україну і про жагу до перемоги українського народу.

Незламність та самобутність українців Усик демонстрував не тільки на рингу, а й в кулуарах бою в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) — зокрема, своїм зовнішнім виглядом. На церемонію зважування боксер прийшов в яскравій червоній вишиванці із зображенням українського воїна Олександра Мацієвського, який є символом звитяги народу України. Цю унікальну сорочку для Усика пошив український міжнародний бренд MARYLU by Nazarchuk.

Символи на вишиванці

На передній частині ексклюзивної вишиванки для Олександра Усика, фото і відео якої облетіли увесь світ, — вишивка чорними нитками зі слов’янським орнаментом «Алатир» — символ Бога-Творця. Він звʼязує усі сторони світу і позначає абсолютний баланс, гармонію й рівновагу, які так важливі перед поєдинком. На спині традиційної сорочки — вишитий портрет українського військовополоненого Олександра Мацієвського, якого окупанти розстріляли після слів «Слава Україні!». Поряд із зображення Героя — вірш: «Слава Україні — за такі слова кулю ти отримав і тебе нема, але пам‘ять вічна, воїне, тобі, ти за неньку рідну, ворогів давив. Показав ти силу, силу ЗСУ, так Героям слава, а тобі в раю». Автор цих рядків — боксер Олександр Усик, він присвятив їх страченому бійцю.

— Кожен українець знає історію Героя, якого зображено на цьому портреті. Але за кордоном таких одиниці. Тому ми й створили цю вишиванку для Олександра Усика — з метою, аби увесь світ дізнався про українського воїна Олександра Мацієвського. Щоб якомога більше людей цікавились та запитували: «Що означає цей портрет?», — розповідають львівські дизайнерки бренду MARYLU by Nazarchuk Марʼяна та Марта Назарчук. — І як тільки Усик вийшов з автобуса, прибувши на зважування, усі відразу звернули увагу на його вишиванку: запитували, просили переклад… Тоді ми зрозуміли, що наша місія виконана.

Марʼяна та Марта Назарчук
Марʼяна та Марта Назарчук

Унікальна вишиванка в подарунок для чемпіона світу Олександра Усика була створена у львівському ательє бренду MARYLU by Nazarchuk (також у бренду є Модний дім в Трускавці та ательє в Італії) — у рекордні для такої роботи два тижні.

«Наша авторська вишивка, створена з любов’ю та честю в памʼять Героя, який назавжди в серцях у кожного Українця, — кажуть мати та донька Марʼяна та Марта Назарчук. — А згодом ми дізналися, що у давнину козаки перед важливим боєм одягали саме червоний колір. Тож наша вишиванка стала для Усика ще й переможною! Недарма, червоний — це колір сили духу, що надає сил і контролює емоції».

Вишиванку від MARYLU by Nazarchuk для українця-переможця в Саудівську Аравію привезла українська телепродюсерка Оксана Гнатишин, для якої бренд створював образ для поїздки на історичний поєдинок. А найближчим часом дизайнерки планують передати вишитий портрет Олександра Мацієвського його матері.

Довідка. Міжнародний бренд MARYLU by Nazarchuk: ексклюзивність, вишуканість, неповторність. Неодноразово представлений на міжнародних заходах в Італії, Франції, Німеччині, Болгарії, Туреччині, Албанії, Україні. У світі моди бренд уже понад 20 років. Мета MARYLU by Nazarchuk — щоб ще більше людей у всьому світі мали можливість доторкнутися до душі українців, тобто до вишиванки. Дизайнери: Марʼяна та Марта Назарчук.

Схожі новини