Модулі тимчасовості стали постійними…
Виставка завершилася торік, але споруди досі псують весняний сквер в центрі Львова
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/512690/modul.jpg)
На площі Гасина, у сквері Кузьми Скрябіна, що поруч з Національною бібліотекою Василя Стефаника, досі не прибрали модулі тимчасовості - споруди у формі модульних будиночків, де восени минулого року відкрилася міжнародна мистецька виставка. За ідеєю львівської Ратуші, металеві споруди мали бути тимчасовими, але, схоже, вони стали постійними. Львів'яни звернулися в редакцію «ВЗ», скаржаться на конструкції, які псують вигляд скверу… Їх давно мали би прибрати звідти.
Що таке модуль тимчасовості?
Це тимчасовий культурний простір від організації Don’t Take Fake, створений із міжнародною командою та однойменна виставка сучасного мистецтва від 28 митців з десяти країн під кураторством Фабріса Бусто. Зміст модулів — зафіксувати плинність життя та його часу у мистецтві, показати невизначеність і водночас підтримати бажання продовжувати жити, творити, боротися. Конструкція подорожує Україною і у вересні 2023 року працювала у Львові. Організатором цього мистецького проєкту — управління туризму Львівської міської ради.
Журналіст «ВЗ» звернулася по коментар до начальниці управління туризму Львівської міської ради Христини Лебедь. Чиновниця пояснила, що модуль тимчасовості, справді, став у Львові «постійним», невдовзі тут буде нова виставка від агенції Don’t take fake.
«За попередніми планами агенції Don’t take fake, з осені минулого року модуль планував продовжити роботу в інших містах, — каже моя співрозмовниця. — Однак, через низку об'єктивних причин організаторам довелося на певний період часу залишили Модуль тимчасовості у Львові. Зараз агенція готує нову експозицію в Модулі тимчасовості. По завершенню всіх проєктів, які команда планує втілити у просторі, модуль тимчасовості повернуть на своє постійне місце розташування — до Києва».
Христина каже, що мета модуля тимчасовості — не лише привернути увагу до культурних процесів в Україні, а й допомогти відновити культурні об'єкти, які постраждали, або знищені внаслідок російської агресії.