Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

На Львівщині діятиме новий автомобільний прикордонний пункт пропуску

  • 30.03.2024, 11:20
  • 1 751

Міжнародний автомобільний пункт пропуску (МАПП) «Нижанковичі - Мальховичі» планують відкрити у червні цього року

Фото прикордонників
Фото прикордонників

Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Пункт пропуску «Нижанковичі - Мальховичі» передбачає спільний контроль українських і польських митників та прикордонників. Його вартість — 109 мільйонів злотих, які оплачує польська сторона. Пункт розрахований на переміщення пасажирського транспорту та вантажівок до 3,5 тонн. Наразі працює у режимі спеціального тимчасового переїзду через кордон.

«У лютому минулого року там задіяли тимчасову інфраструктуру і почали пропускати великогабаритні вантажівки з максимальною вагою 7,5 тонн, але тільки ті, що їдуть без вантажу. Важливо, щоб ця можливість збереглася і після повноцінного запуску пункту. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України передало ноту польським колегам, щоб зберегти рух порожніх тірів на тимчасовій інфраструктурі.

Також міністерство пропонує польській стороні погодити рух через цей пункт пропуску вантажного транспорту до 7,5 тонн. Сподіваємося, новий МАПП значно розширить пропускну здатність та допомагатиме нам розвивати співпрацю з Польщею та ЄС", — розповіла керівниця департаменту МТД та міжнародної співпраці Львівської ОВА Ірина Бутинець.

Вона зазначила, що у майбутньому функції МАПП «Нижанковичі - Мальховичі» планують розширити. Зокрема йдеться про створення пішохідного переходу, що вимагає побудови відповідної інфраструктури.

Львівська ОВА подала у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України пропозицію доповнити Угоду про створення міжнародного автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі - Мальховичі» залізничним сполученням. Колії на дільницях «Самбір — Хирів» та «Держкордон — Старява — Хирів — Нижанковичі - Держкордон» уже переобладнані для міжнародних пасажирських чи вантажних залізничних перевезень.

Таке ж звернення до польського профільного міністерства скерувало Підкарпатське воєводство. Контрольні процедури на залізничному пункті пропуску «Нижанковичі - Мальховичі» пропонують здійснювати спільно з контрольними органами Польщі за принципом пункту пропуску у Смільниці.

Як відомо, ще у лютому 2023 року у пункті пропуску «Нижанковичі-Мальховіце» почали пропуск вантажівок з максимальною вагою 7,5 тонн. Наразі пункт пропуску працює в режимі спеціального тимчасового переїзду через кордон. Там пропускають великогабаритні вантажівки, так звані TIRи, але тільки ті, що рухаються без вантажу.

У квітні 2023 року розпочався завершальний етап ремонту дороги, що веде до ПП «Нижанковичі-Мальховіце». Пункт пропуску «Нижанковичі - Мальховіце» передбачає спільний контроль українських і польських митників та прикордонників, як на КПП Грушів.

Схожі новини