Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

До Львівського геріатричного пансіонату навідалась робоча група з облради

  • 03.11.2023, 12:15
  • 378

Вчора, 2 листопада, Львівський обласний геріатричний пансіонат відвідала робоча група обласної ради, яку створили через звернення колишнього підопічного закладу, який поскаржився на незаконне виселення з пансіонату

Пансіонат. Фото: ЛОР
Пансіонат. Фото: ЛОР

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

До складу групи увійшли депутати обласної ради, представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представники управління майном спільної власності ЛОР та департаменту соціального захисту ЛОВА.

Спільно з керівництвом закладу, члени робочої групи оглянули приміщення, перевірили умови, в яких проживають підопічні. Також подивилися кімнату заявника, ознайомилися з документами його справи та вислухали аргументи колишнього підопічного та керівництва пансіонату.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний розповів, що предметом зустрічі був розгляд конкретної скарги.

«Ми переглянули особову справу пана Юрія, відповідні документи на підставі яких йому припинили надавати послуги у пансіонаті, вивчили їх, відтак проаналізуємо і до 7 листопада знову зберемося на засідання нашої комісії, де будуть, сподіваюся, ухвалені відповідні рішення. Сьогодні нам важливо було безпосередньо на місці побачити, в яких умовах він живе, як спілкується з іншими мешканцями, чи є факти неналежної поведінки цього мешканця пансіонату», — зазначив Тарас Подвірний.

Як розповіла керівниця геріатричного пансіонату Етері Пасека, пан Юрій систематично порушував правила внутрішнього розпорядку, створював нездоровий клімат в колективі.

«У стані алкогольного сп’яніння він міг нападати на працівників і підопічних, використовує ненормативну лексику, тому переживаючи за безпеку інших підопічних нам довелося з ним попрощатися. Крім того, у нас є відповідні рішення та висновки щодо його спроможності та стану здоров’я, які не надають йому підстав отримувати послуги закладу.», — розповіла Етері Пасека.

Заступник директора департаменту соціального захисту ОВА Тетяна Крут зауважила, що у Геріатричному пансіонаті мають перш за все перебувати одинокі люди, які потребують догляду.

«Маємо розуміти, що установи комунальної власності, що фінансуються з обласного бюджету, не можуть вирішувати питання людей, які здатні адаптуватися в соціумі. Утримання однієї особи у пансіонаті становить приблизно 14 тисяч гривень в місяць. Це величезні кошти.

Ми маємо надавати допомогу людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, одиноким, за станом здоров’я. Тут мають перебувати люди, які потребують стаціонарного догляду «, — наголосила Тетяна Крут.

Голова робочої групи, заступник начальника управління майном спільної власності Ігор Титла зазначив, що комісія перевіряє факти щодо неналежної поведінки громадянина-заявника, зіставляємо зі свідченнями інших підопічних, а також вивчаємо правомірність виселення з пансіонату скаржника.

«Комісія працює, сьогодні ми оглянули умови, в яких він проживав, як інші тут проживають і будемо робити відповідні висновки. Наступну зустріч робочої групи заплановано провести в обласній раді найближчим часом», — наголосив Ігор Титла.

Схожі новини