Передплата 2024 «Добре здоров’я»

В Україні створили Державну службу у справах дітей

  • 30.09.2023, 14:00
  • 630

Напередодні, 29 вересня, уряд ухвалив постанову про створення Державної служби у справах дітей

Діти. Фото умовне
Діти. Фото умовне

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.

Служба реалізовуватиме державну політику у сфері захисту прав дітей, соціальної підтримки сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення.

«Сьогодні ми створили орган, який опікуватиметься забезпеченням прав кожної дитини, у т.ч. її права на життя в родині, та якісною роботою установ і органів, відповідальних за піклування про дитину», — розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

За словами міністра, сьогодні в Україні більше 7,5 млн дітей, які страждають від впливу російської агресії. Понад 65 тисяч дітей в Україні - сироти чи позбавлені батьківського піклування. Незалежно від того, де виховуються діти — в рідній, чи прийомній родині, усі вони потребують соціальної підтримки.

Серед ключових завдань новоствореної Державної служби у справах дітей — координація надання соціальної підтримки та соціальних послуг сім'ям з дітьми (в тому числі тим, над якими встановлено опіку чи піклування), прийомним сім'ям, сім'ям патронатних вихователів, дитячим будинкам сімейного типу, усиновлювачам.

Служба здійснюватиме моніторинг щодо захисту прав дітей, а також безпосередню взаємодію з дипломатичними установами України за кордоном, щоб забезпечити дотримання прав дітей-громадян України та їх повернення на батьківщину.

Схожі новини