В Україні збільшують виробництво безпілотників, — ЗМІ

  • 12.09.2023, 16:30
  • 722

ДП «Антонов» розширює виробництво безпілотників

Фото Укрінформ
Фото Укрінформ

Про це свідчить відповідна презентація «Укроборонпрому» у Вашингтоні.

«Новий центр безпілотників «Антонова» відкрито «з метою розширення можливостей виробництва безпілотних систем і надання підтримки приватним виробникам безпілотних систем з точки зору експертизи та послуг», йдеться в презентації «Укроборонпрому».

В «Антонові» на запити про коментарі щодо центру та планів розширення в секторі безпілотників не відповіли. Представник «Укроборонпрому» відмовився від коментарів, пояснюючи це міркуванням безпеки.

«Виробництво безпілотних літальних апаратів тепер може підтримати аерокосмічні компанії, створені за радянських часів, такі як „Антонов“, які втратили головного клієнта в Росії та зазнали великої шкоди від російських атак», — пишуть у медіа.

«Антонов» раніше проєктував і виготовляв безпілотники, зокрема — модель «Горлиця», але основним напрямком діяльності були вантажні літаки.

Виробництво вантажних літаків продовжиться, але новий центр безпілотників може краще задовольнити військові потреби України і дати інженерам «Антонова» більше роботи, розповіла у коментарі виданню людина, обізнана з планами «Антонова».

Досвід «Антонова» у виробництві вантажних літаків також може бути застосовано до безпілотників далекого радіусу дії.

«Новий центр Антонова пропонує послуги, зокрема, експериментальні аеродинамічні дослідження, створення повнофункціональних тренажерів для навчання операторів безпілотних літальних апаратів і розробку стандартів компонентів, йдеться в презентації, в якій перераховано 26 функцій», — зазначає видання.

Також, за даними журналістів, презентація збіглася у часі з реструктуризацією «Укроборонпрому», спрямованою на залучення більшої кількості клієнтів і посилення ролі України в міжнародному оборонному секторі.

«Україна здебільшого покладалася на іноземні БПЛА після того, як Росія почала вторгнення 24 лютого 2022 року, але тепер вона здатна виробляти значну кількість різних типів безпілотників. Згідно із останніми заявами високопосадовців, в Україні є приблизно 200 виробників безпілотників, а її збройні сили підписали контракти на постачання 30 нових моделей безпілотників вітчизняного виробництва. Однак більшість із них — це стартапи, засновані після вторгнення, які працюють у невеликих масштабах і часто не мають виробничих потужностей та галузевої підтримки, необхідних для того, щоб стати значущими гравцями», — стверджують джерела.

У презентації також йшлося про те, що «Укроборонпром» має намір розвантажити майже 50% своїх активів, які він назвав «неефективно використовуваними і не пов’язаними з виробництвом».

Схожі новини