Наша залежність від росії була стратегічною помилкою, — прем'єр-міністр Вірменії

  • 03.09.2023, 17:20
  • 447

Залежність Вірменії щодо безпеки від одного центру, яким була рф, виявилася стратегічною помилкою

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Фото із мережі
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Фото із мережі

Про це заявив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

Архітектура безпеки Вірменії на 99,999% була пов’язана з рф, зокрема — й у галузі придбання зброї та боєприпасів. Та сьогодні, коли рф потребує зброї та боєприпасів, зрозуміло, що навіть якби вона захотіла, росія не змогла б забезпечити потреби Вірменії щодо безпеки.

Цей приклад має показати нам, що у сфері безпеки залежність або прив’язка лише до одного центру сама по собі є стратегічною помилкою. І тільки після того, як ми постфактум скуштували гіркі плоди цієї помилки, ми робимо вельми непевні спроби диверсифікувати нашу політику у сфері безпеки", — зазначив Пашинян.

Він також заявив, що раніше «ми бачили ситуації, коли за один день, місяць або рік росія залишала і йшла з Південного Кавказу».

За словами прем'єра, російські партнери кажуть вірменській стороні про те, що західні країни працюють із Вірменією і підштовхують уряд країни до вжиття заходів щодо витіснення Росії з регіону.

«Але, говорячи з нашими російськими партнерами, ми іноді озвучуємо свою думку й оцінку про те, що, навпаки, ми бачимо, що рф сама йде з регіону через ті кроки, які вона робить або не робить. З яких причин, ми не знаємо. Ми можемо коментувати, але я не можу стверджувати», — заявив Пашинян.

За його словами, є процеси, які призводять до думки, що «той самий сценарій може повторитися, що одного разу ми просто прокинемося і побачимо, що росії тут немає».

Схожі новини