росія зменшить експорт нафти, — ЗМІ

  • 14.07.2023, 18:40
  • 381

У серпні рф зменшить експорт нафти

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

У серпні експорт російської нафти із західних портів зменшиться приблизно на 100−200 тис. барелів на день порівняно з поточним рівнем.

Із листопада країни-члени ОПЕК і основні виробники, зокрема і рф, відомі як ОПЕК+, зменшують поставки нафти для підтримання цін.

Цього місяця рф пообіцяла скоротити експорт нафти у серпні на 500 тис. барелів на добу, тоді як Саудівська Аравія продовжила скорочення видобутку на1 млн барелів на добу.

«Серпневі скорочення видобутку поглиблять скорочення експорту в період з травня по липень, яке вже становить 500 тис. барелів на день», — пише видання, посилаючись на торгові джерела та дані інформаційного порталу Refinitiv Eikon.

Відомо, що липневі навантаження нафти із західних портів, зокрема Приморськ та Усть-Луга в Балтійському морі та Новоросійськ у Чорному морі, цього місяця впадуть до 1,9 млн барелів на добу. У червні це показник становив 2,3 млн барелів на добу, а в травні - 2,4 млн барелів на добу.

За даними джерел, рф доручила нафтовим компаніям скоротити плани поставок на наступний місяць.

Днями віцепрем'єр-міністр росії Олександр Новак, який відповідає за відносини Москви з ОПЕК+, заявив, що російські компанії самі вирішуватимуть, чи скорочувати видобуток нафти в серпні, але завдання рф — зменшити постачання на світові ринки.

Загальний експорт російської нафти та продуктів оцінюється у 7 млн барелів на добу, проте дані залишаються засекреченими з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Схожі новини