Європейське турне Зеленського важливе для забезпечення успішного наступу ЗСУ: заява

  • 15.05.2023, 19:30
  • 424

Петро Порошенко в ефірі британського телеканалу Sky News наголосив, що українці згуртовані навколо довгоочікуваного наступу ЗСУ

Петро Порошенко. Фото із сайту Євросолідарності
Петро Порошенко. Фото із сайту Євросолідарності

На запитання, як він оцінює результати європейського турне президента Зеленського, Порошенко відповів: «Кожен українець, від солдата до Президента Зеленського, і я, як п’ятий Президент, — робимо максимум, щоб забезпечити наступальну операцію, яка має розпочатися найближчим часом. Ми не обговорюємо, коли це станеться, але ми чекаємо вже найближчими тижнями чи місяцями».

«Президент Зеленський має мандат від українського народу на перемогу. І ми безумовно розраховуємо на Велику Британію, тому що ви надаєте нам велику допомогу та підтримку. Ваша ракета Storm Shadow вже має надзвичайно позитивне застосування на полі бою», — сказав Порошенко.

«Я хочу подякувати вам за лідерство і за позитивний приклад іншим народам. За мною стоять вантажівки, артилерійські вантажівки, які купив мій благодійний фонд — це мільйони фунтів моїх грошей спільно із грошима волонтерів. Ці вантажівки доставляються з Великої Британії. Загалом це понад 300 вантажівок разом із тягачами, а також генератори, системи радіоелектронної боротьби та багато-багато іншого, що було доставлено з Великої Британії безпосередньо українським військам, підвищуючи ефективність наступальної операції», — зазначив Порошенко.

«Також я хочу звернути увагу на саміт G7 в Японії. Ми розраховуємо в результаті цього саміту G7 на нові рішення щодо постачання сучасних військових технологій, у тому числі реактивних винищувачів і ракет великої дальності. Країни-члени G7 мають наслідувати британський приклад. У тому числі має бути спільне рішення про наше майбутнє членство в НАТО, яке має бути прийняте на цьогорічному саміті у Вільнюсі», — додав Порошенко.

Схожі новини