"Операція з евакуації громадян України з Судану була унікальною"

  • 27.04.2023, 08:30
  • 402

Операція з повернення українців із охопленого боями Судану була складнішою, ніж евакуація людей із Кабула у 2021 році

Про це у коментарі hromadske повідомив співробітник ГУР МО, який брав безпосередню участь у проведенні операції.

«Це одна з унікальних операцій української розвідки, деталі якої поки що ми розкрити не можемо. Єдине, що можемо сказати, що у порівнянні з операцією в Афганістані, ця була складнішою», — сказав розвідник.

Йдеться про операцію в Кабулі в Афганістані, звідки українські військові евакуювали людей у серпні 2021 році, після захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан». До кінця літа Україна шістьома рейсами вивезла з країни понад 650 українців.

«В Кабулі в Афганістані базу утримували американські війська, вона була як фортеця, з якої наших спецпризначенців вивозили. Але тоді був пункт, у який можна було повернутися», — відзначив співробітник ГУР України.

А в Судані, за його словами, найближчий безпечний пункт розташовувався на відстані 900 км. І це при тому, що в українських військових не було значної військової підтримки, додав розвідник.

«Вважаю, що коли можна буде розкрити всі деталі, цю операцію [в Судані] можна буде назвати унікальною», — резюмував співробітник воєнної розвідки України.

Схожі новини