Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Папа Римський у Великдень попросив допомоги Україні на шляху до миру та «світла» росіянам

  • 09.04.2023, 19:15
  • 757

Папа Римський Франциск у своєму Великодньому посланні до світу в неділю попросив росіян шукати правду про вторгнення їхньої країни в Україну

Папа Римський. Фото з відкритих джерел
Папа Римський. Фото з відкритих джерел

Про це, як пише «Європейська правда», повідомляє Reuters.

86-річний Франциск очолив урочисту пасхальну месу на сонячній площі Святого Петра після того, пропустив службу на відкритому повітрі в п’ятницю в якості запобіжного заходу після його госпіталізації з приводу бронхіту в кінці березня.

Килим з 38 000 квітів, подарованих Нідерландами, встелив площу до найважливішої і найрадіснішої дати в церковному літургійному календарі.

Але традиційна помпезність і священний спів поступилися місцем сучасним реаліям. Пізніше Франциск піднявся на центральний балкон базиліки Святого Петра, щоб виголосити своє щорічне послання «Urbi et Orbi» («Місту і світу») і благословення, звернувшись до натовпу, який, за оцінками Ватикану, налічував близько 100 000 осіб.

Там, з того самого місця, де він вперше з’явився світові як Папа в ніч свого обрання в 2013 році, він говорив про «темряву і морок, в якому занадто часто опиняється наш світ», і молився до Бога за мир.

«Допоможи улюбленому українському народові на його шляху до миру і пролий світло Пасхи на народ росії», — сказав він.

Відколи росія вторглася в Україну в лютому минулого року, Франциск щонайменше двічі на тиждень називає Україну та її народ «мучениками» і використовує такі слова, як агресія і звірства, щоб описати дії росії.

У неділю він попросив Бога «потішити поранених і всіх тих, хто втратив близьких через війну, і дарувати, щоб полонені могли повернутися живими і здоровими до своїх сімей. Відкрий серця всієї міжнародної спільноти, щоб вони прагнули покласти край цій війні та всім конфліктам і кровопролиттю в нашому світі».

Схожі новини