На Прикарпатті судитимуть п’ятьох осіб за кібершахрайство з рахунків 33 українців
- 04.06.2026, 16:30
- 112
П’ятьох мешканців Івано-Франківської області обвинувачують у масштабному кібершахрайстві з банківських рахунків громадян. За даними слідства, сума завданих збитків становить близько 900 тисяч гривень
Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох жителів регіону. Їм інкримінують несанкціоноване втручання в банківські системи, крадіжки коштів із рахунків громадян та легалізацію викрадених грошей.
Слідством встановлено, що у 2024−2025 роках фігуранти віком 20−24 років отримували незаконний доступ до онлайн-банкінгу клієнтів державного банку. Серед потерпілих були пенсіонери та військовослужбовці з різних регіонів України.
Зловмисники, за даними правоохоронців, купували в Telegram бази з логінами, паролями та PIN-кодами, після чого входили в банківські акаунти з власних телефонів. Для підтвердження доступу використовували методи соціальної інженерії, діючи переважно в нічний час.
Отримавши контроль над рахунками, вони здійснювали численні дрібні транзакції до 500 гривень, щоб уникнути блокування та виявлення. Загалом від їхніх дій постраждали 33 особи, а сума збитків сягнула близько 900 тисяч гривень.
За версією слідства, організаторами схеми були двоє мешканців Коломийського району, які залучили ще трьох спільників. Для легалізації коштів використовувалися рахунки сторонніх осіб.
Надалі гроші знімали готівкою та розподіляли між учасниками групи, витрачаючи їх на розваги та азартні ігри.
Водночас відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в установленому законом порядку.