Передплата 2024 «Добрий господар»

Південна Корея і США розпочали спільні військові навчання

  • 13.03.2023, 12:15
  • 697

Південна Корея і США розпочали командно-штабні навчання Freedom Shield

Фото із мережі
Фото із мережі

«Спільні навчання мають оборонний характер, вони засновані на оперативному плані щодо захисту Південної Кореї від потенційної агресії з боку Північної Кореї», — йдеться у заяві Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС Південної Кореї.

Згідно із інформацією «Ренхап», йдеться про найтриваліші командно-штабні навчання Сеула і Вашингтона. За сценарієм, який випробували на комп’ютерах симуляцій бойових дій, необхідно відбити атаки Північної Кореї і реалізувати «кампанію зі стабілізації» на території КНДР. У Сеулі зазначали, що військові ігри також враховуватимуть зростання ракетних і ядерних загроз Пхеньяна.

За час Freedom Shield має відбутися майже 20 військових маневрів Південної Кореї і США, зокрема — за участю амфібійних сил, під загальною назвою Warrior Shield. Масштаб польових навчань союзників цього разу досягне рівня колишніх маневрів Foal Eagle, які призупинив у 2019 році колишній південнокорейський уряд у рамках зближення Сеула з Пхеньяном.

Тим часом ВПС Південної Кореї також розпочали маневри: вони передбачають денні та нічні вильоти, відпрацювання навичок своєчасного постачання боєприпасів, відновлення в екстреному режимі пошкоджених злітно-посадкових смуг, реагування на атаки терористів, які використовують хімічну, біологічну та радіологічну зброю.

У березні можливе прибуття до Південної Кореї американського авіаносця Nimitz для участі в спільних навчаннях із південнокорейськими військовими.

Південна Корея і США організовують масштабні командно-штабні навчання двічі на рік — навесні і влітку; літні називають Ulchi Freedom Shield.

В МЗС Північної Кореї вже повідомляли, що КНДР готова до «надпотужних контрзаходів» у відповідь на дії США проти республіки. У міністерстві нагадали, що одночасно з військовими навчаннями США і Південної Кореї, які розпочинаються 13 березня, США намагаються скликати засідання Радбезу ООН для обговорення «питання з прав людини» в КНДР.

Раніше Центральне телеграфне агентство Кореї передало, що КНДР здійснила запуск двох крилатих ракет із підводного човна минулої неділі.

Схожі новини