Передплата 2024 ВЗ

Пентагон гальмує передачу доказів воєнних злочинів росії в Україні до Міжнародного кримінального суду, — ЗМІ

  • 09.03.2023, 17:25
  • 993

Керівництво Пентагону проти передачі із адміністрації президента США Джо Байдена доказів воєнних злочинів рф проти України до Міжнародного кримінального суду

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Як пишуть ЗМІ, у Пентагоні побоюються прецеденту, який може допомогти суду притягнути до відповідальності американських військових. За даними офіційних осіб, решта адміністрації США, зокрема — розвідувальні служби, Державний департамент і Міністерство юстиції — за те, щоб надати суду докази.

Йдеться про розслідування, яке головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан розпочав після вторгнення рф в Україну у 2022 році. Відомо, що серед інформації є матеріали про рішення російських офіційних осіб навмисно завдавати ударів по цивільній інфраструктурі та викрадати тисячі українських дітей з окупованої території.

У грудні 2022 року Конгрес США змінив давні юридичні обмеження на американську допомогу суду, дозволивши країні допомагати у розслідуваннях та можливому судовому переслідуванні, пов’язаних із війною росії проти України. Водночас, як пишуть ЗМІ, «всередині адміністрації Байдена за зачиненими дверима триває політична суперечка про те, чи це потрібно робити».

«Третього лютого Рада національної безпеки скликала засідання „головного комітету“ на рівні кабінету міністрів у спробі вирішити суперечку, але міністр оборони Ллойд Остін продовжував заперечувати», — йдеться у матеріалі.

Речниця Ради нацбезпеки США Едрієнн Вотсон заявила, що уряд «підтримує кілька розслідувань для виявлення та притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за російські військові злочини, зокрема — через українську прокуратуру, ООН і Міжнародний кримінальний суд».

«російські сили здійснюють військові злочини та злочини проти людяності в Україні, і український народ заслуговує на справедливість. Ми також працюємо над викриттям звірств рф в Україні, щоб світ міг побачити, що роблять російські війська», — зауважила вона.

Схожі новини