«Головне, щоб хлопці були живі, а DAFи — розхідник»

  • 06.03.2023, 16:01
  • 319

Петро Порошенко у Facebook показав фронтові фотографії вантажівок DAF після обстрілів

«Бійці відправили такі фото — це наші DAFи після прильотів. По одному відпрацювала арта, за другим полював танчик, але на щастя боєкомплект не вибухнув ні в одному, ні в іншому. — З хлопцями що? — Живі, цілі. DAF дотягнув, думають як його ремонтувати. — Можна видихнути», — пише Порошенко.

«На жаль, у міру того, як ми передаємо все більше тягачів ЗСУ, такі ситуації з машинами трапляються все частіше. Статистика не збреше: більше машин — більше кейсів», — констатує Петро Порошенко.

«Але ми ніколи не відправляємо техніку, щоб про неї забути. Ви вже знаєте, що у нас є крутезне СТО, де ми ремонтуємо усе, що завгодно. Головне, щоб хлопці були живі, а DAFи — розхідник. Протягом тижня відправимо ще 2 вантажівки на заміну, а ці заберемо на ремонт.
Знаю, як наші бійці бережуть та дбають про свою техніку, тому ми з ГО Справа Громад завжди підставимо своє плече», — зазначає Петро Порошенко.

Як відомо, Фонд Порошенка та ГО «Справа Громад» законтрактували у Великій Британії понад 300 вантажівок Leyland DAF. Перша сотня автівок — вже на фронті.

Leyland DAF 45.150 — це повнопривідна п’ятитонна дизельна вантажівка, яка може оснащуватись лебідкою і перевозити все, що потрібно для фронту: боєкомплект, харчі, воду і пальне в бочках. Частина автомобілів обладнана кранами для завантажування великокаліберних боєприпасів.
Кошти збирають волонтери, Фонд Порошенка традиційно подвоює зібрану суму. Також на шасі цих вантажівок виготовили спеціальні кунги для комплексів БПЛА Poseidon. Кілька комплексів такої техніки вже надійшли у війська.

Ще один проєкт на шасі DAF — це пересувна ремонтна майстерня.

Також 15 січня Порошенко у Рівному передав бригаді тероборони 5 вантажівок DAF, які були переобладнані під «антишахеди». Це — спільний проєкт, який Фонд Порошенка та волонтери ГО «Справа громад» реалізують із військовими, місцевою владою та командою «Євросолідарності». Ще дві вантажівки для ППО отримав батальйон ТрО, який прикриває столицю.

Схожі новини