Передплата 2024 «Добрий господар»

Bloomberg: Ізраїль може завдати удару по ядерних об'єктах Ірану

  • 02.03.2023, 12:45
  • 1 069

Ізраїль готовий атакувати ядерні об'єкти Ірану внаслідок зближення москви та Тегерану у військовому питанні

Як повідомляє Bloomberg, росія публічно не заявляла, чи постачатиме вона зброю, але москва і Тегеран зблизилися після вторгнення рф в Україну. Для розгортання С-400 потрібно менше двох років.

«Чим довше ви чекаєте, тим складніше це стає, — сказав прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху про удар по Ірану на конференції з безпеки в Тель-Авіві минулого тижня. — Ми дуже довго чекали. Я можу сказати вам, що зроблю все, що у моїх силах, щоб запобігти отриманню Іраном ядерної зброї», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає Bloomberg, такі відкриті погрози, які щодня надходять з Ізраїлю, є складною сумішшю намірів і повідомлень, спрямованих на Тегеран і Вашингтон, хоча Ізраїль бомбив ядерні об'єкти в Іраку в 1981 році і в Сирії в 2007 році.

росія запропонувала Ірану «безпрецедентну співпрацю в галузі оборони, у тому числі щодо ракет, електроніки та протиповітряної оборони» і може надати Тегерану винищувачі, заявив минулого тижня офіційний представник Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Занепокоєння ядерною програмою Ірану зросло після того, як міжнародні спостерігачі виявили уран, збагачений до 84% чистоти — трохи нижче 90%, необхідних для зброї. За словами високопоставленого ізраїльського чиновника та колишнього високопосадовця США, до кінця 2023 року в Ірану буде достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва 10 бомб.

Схожі новини