Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Посейдони» летять в Україну

  • 21.02.2023, 11:28
  • 922

Порошенко відправив нову партію безпілотників для ЗСУ і анонсував створення сервісного центру

Виробництві БПЛА Poseidon на Кіпрі
Виробництві БПЛА Poseidon на Кіпрі

Петро Порошенко побував на виробництві БПЛА Poseidon на Кіпрі, де готується до відправки в Україну чергова партія безпілотників.

«Одразу після закінчення Мюнхенської безпекової конференції на кілька годин заїхали на Кіпр — тут ми підписуємо нові документи по проєкту „Poseidon“ і відправляємо в Україну ще одну партію „пташок“ для нашої артилерії. Є й інші цікаві напрацювання — поки що ми їх не розголошуємо, але вони неприємно вразять русню і порадують українців. Ось ці вже запаковані комплекси відправляються сьогодні ввечері в Україну, щоб якнайшвидше потрапити до наших хлопців на передову. Бо нам вкрай важливо прискорити підготовку ЗСУ до наступу», — повідомив Петро Порошенко.

Poseidon H10 — це справжні «очі арти», їх вже не раз випробували в бойових умовах, вони здатні протистояти ворожим РЕБам, розповідає п’ятий президент. Наступна партія вирушить в Україну вже післязавтра.

«Разом із партнерами-виробниками ми постійно працюємо над модернізацією цих оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів — щоб передавати арті ще більше інформації, мати більш якісну оптику, „тепло“ і більш надійний захист від систем радіоелектронної боротьби. Ми також ретельно вивчаємо можливості шостої моделі - Poseidon H6. Він літає на більшій висоті, годинами може перебувати у повітрі і має більшу вантажопідйомність», — зазначає Порошенко.

«Ми не просто передаємо безпілотники в українські бригади, а й забезпечуємо їх ремонт. Сьогодні ми домовилися розпочати програму побудови сервісу, складу запасних частин, розширення навчальної програми — як пілотів, операторів дронів, так і техніків», — повідомив Петро Порошенко.

«Все, що ми робимо, — для того, щоб посилювати міць наших Збройних сил. Уся ця техніка — на мільйони євро. Як завжди половину фінансує Фонд Порошенка, другу половину збирає ГО „Справа Громад“, усі небайдужі українці. Кожна ваша гривня, чи 10 гривень важливі не менше, ніж будь-який інший внесок. Бо ми разом наближаємо Україну до Перемоги», — резюмує Порошенко.
У серпні 2022 року Порошенко повідомив про довгостроковий контракт на БПЛА Poseidon H10. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота — до 4000 метрів. Це — комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, розвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

«Ми викуповуємо всю партію цих безпілотників, які мають стати очима нашої артилерії, аби кожен удар по ворогу був максимально ефективним», — пояснив Петро Порошенко. Він також повідомив, що програма отримала назву «Очі Арти».

Перші БПЛА надійшли у підрозділи Десантно-штурмових військ. Петро Порошенко також передав комплекс БПЛА «Poseidon» розвідникам 131-го батальйону, який брав участь у звільненні Снігурівки та херсонських земель.

14 січня Петро Порошенко передав у війська три комплекси БПЛА «Poseidon», які виготовлені на шасі британської вантажівки DAF. Це дев’ять БПЛА, станції управління, а також три спеціально переобладнані автівки з кунгами. Бійці, які проходили навчання для управління цими безпілотниками, також отримали відповідні сертифікати.

«Це — інноваційна розробка, яку придумали технарі „Справи Громад“. Загалом — це 9 пташок. Кунги були створені на основі наших DAFів. Усередині машин є абсолютно все, щоб розгорнутися і нищити ворога. І це те, що було потрібно військовим для ефективної роботи — щоб русня горіла в пеклі», — наголошує Порошенко.

Нещодавно Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook показав вражаюче відео, як з допомогою БПЛА «Poseidon» знищують російську гаубицю МСТА.

Наразі Фонд Порошенка з волонтерами ГО «Справа громад» реалізують контракт на постачання понад 20 комплексів (65 «пташок»).


Джерело: ЄС

Схожі новини