Передплата 2024 «Добрий господар»

Робота над поверненням додому захисників острова Зміїний та Маріуполя триває

  • 13.02.2023, 15:00
  • 470

Частина захисників острова Зміїний так само, як і значна частина захисників Маріуполя та «Азовсталі», перебуває в російському полоні. Робота над їхнім поверненням додому триває

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ з нагоди презентації циклу з трьох документальних фільмів «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, відповідаючи на запитання про долю захисників Зміїного.

«Справді, частина захисників Зміїного, значна частина захисників Маріуполя та Азовсталі перебувають у рашистському полоні. Триває робота над тим, щоб кожен з них повернувся додому. Ті хлопці і дівчата, які вже повернуті, зараз проходять процес реабілітації, постізоляційного супроводу і повертаються або умовно до нормального життя, наскільки ми всі можемо жити у нормальному житті зараз, або також до боротьби і далі до виконання своїх обов’язків. Тому це справді чутлива тема», — зазначив Андрій Юсов.

Представник ГУР МО України під час презентації фільмів зазначив, що важливим принципом усіх журналістів та представників кіноіндустрії є «Не нашкодь!».

«Тут головний принцип — „не нашкодь“, тому що все відбувається і продовжує відбуватися в режимі реального часу, є погляд українських журналістів, українських режисерів, міжнародних ЗМІ, які документальною продукцією показують правду. Ця правда на боці України, тому що вона на боці міжнародного, гуманітарного права, на боці історичної справедливості. І разом з тим, дуже часто не можна показувати те, що хотіли б», — додав Андрій Юсов.

Цикл з трьох документальних фільмів «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі», присвячений бойовим операціям за участю військовослужбовців ГУР МОУ у 2022 році. У стрічках використано ексклюзивні кадри роботи спецпризначенців та висвітлена операція на Азовсталі, Харківський наступ та звільнення острова Зміїний.

Схожі новини