На фронт передали танковий тягач

  • 01.02.2023, 18:35
  • 554

Петро Порошенко передав у 43-ю артилерійську бригаду ще один танковий тягач Oshkosh

Фото із сайту Євросолідарності
Фото із сайту Євросолідарності

Поїздка до військових відбулася у день народження дружини п’ятого президента Марини Порошенко, тож не минулося без квітів і зворушливих привітань.

«Немає кращого побажання на день народження, ніж НАША ПЕРЕМОГА. Для нашої родини дарувати правильні подарунки вже стало доброю традицією. Марина Порошенко мріяла передати нашим артилеристам ще один тягач Oshkosh. Ми замовили — і в кінці минулого тижня він перетнув кордон. А сьогодні ми вже зустрілися з артилеристами і разом привітали її зі святом. Ну, а подарунок — американський Oshkosh — вже другий, який ми купили для ЗСУ, поки ще не почалися постачання від наших міжнародних партнерів», — зазначив Петро Порошенко.

«Нещодавно відбувся Рамштайн, і Україні було обіцяно більше 1200 бойових броньованих машин. Крім цього, вже після Рамштайну нам нарешті обіцяні танки. Все це більш як у десяти бригадах дозволить створити повноцінні танкові батальйони», — наголосив Порошенко.

«Додатково до цього нам пообіцяли і Oshkosh. Але вони прибудуть десь у квітні-травні, найшвидше — наприкінці березня. А наші Oshkosh — вже тут, сьогодні, у наших артилеристів», — констатував Петро Порошенко. За його словами, масштаби цього велетня вражають щоразу, коли його бачиш «наживо».

"Скажу чесно: вже стільки техніки бачив за своє життя, але найбільший у світі танковий тягач Oshkosh мене вражає щоразу. Його велич і міць особливо видно на фронті, де з його допомогою наші артилеристи перевозять САУ чи іншу важку техніку. І я буду щасливий, якщо вже зовсім скоро він перевозитиме західні танки. Бо саме для танків він був створений. 12-літровий двигун, 8 потужних колес — Oshkosh зможе будь-де пройти і доставити техніку нашій арті, нашим «богам війни», які битимуть точно в ціль", — зауважив Порошенко. «Це — символ нашої співпраці. Німеччина поставила САУшки, Сполучені Штати — виробили Oshkosh, а ми спільно із „Справою Громад“ їх купили, отримали ліцензії і доставили сюди», — сказав Порошенко.

Марина Порошенко подякувала всім за привітання і закликала підтримувати армію благодійними внесками.

«Я хочу звернутися до всіх: будь ласка, доєднуйтесь до донатів на „Справу Громад“ для того, щоб допомагати нашим військовим на фронті боронити Україну і наближати нашу перемогу».

Ще один амбітний проєкт для 43-ї бригади — комплекс БПЛА «Poseidon». Як повідомила народна депутатка Вікторія Сюмар, активісти Київщини днями відкрили збір коштів на цей комплекс. Фонд Порошенка традиційно дає половину суми.

«Я пишаюся українцями, тому що вже більше тисячі людей зробили внески на „Poseidon“. Вони пишуть і „на допомогу українській армії“, і „на допомогу нашим артилеристами“, і на „очі арти“, і „на Посейдони“. Я думаю, що нам вдасться швидко це зробити, тому що коли говорять про наступ на Київ — саме 43-я бригада боронила Київ. Ми у вас неймовірно віримо. Ми знаємо вашу силу і робимо все, щоб ви були ще сильнішими. Це честь для нас — вам допомагати», — звернулася Сюмар до артилеристів.

«У комплекс входять дві станції, три пташки і всі засоби управління. Ми домовилися спрямувати бійців з особового складу бригади у навчальний центр, де ми готуємо пілотів, операторів. Бо це дуже складна техніка, яка потребує ретельної підготовки», — зазначив Порошенко.

«Зараз трива змагання, хто перший буде готовий до контрнаступу. Від нас усіх залежить, щоб першими були готові Збройні Сили України, а ми для цього доклали максимум зусиль», — наголошує п’ятий Президент.

Як відомо, 16 серпня 2022 року Петро Порошенко повідомив про велику угоду з виробниками БПЛА Poseidon. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота — до 4000 метрів. Це — комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, роздвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

14 вересня 2022 року стало відомо, що Фонд Порошенка і ГО «Справа Громад» отримали експортні ліцензії Державного департаменту США на придбання двох танкових тягачів Oshkosh.

Основне призначення тягача — транспортування танків, розгортання та евакуація бронетранспортерів, самохідної артилерії, броньованих бульдозерів та інших важких транспортних засобів і обладнання всіх типів. Корисне навантаження становить 60 тон. Тягач Oshkosh M1070 був розроблений для транспортування танків Abrams.

Приєднатися до збору коштів на комплекс «Poseidon» для 43-ї бригади можна за реквізитами: 5 169 330 530 160 180 — картка БФ «Надійний тил» у ПриватБанку.

Схожі новини