«Одноразове пірнання в ополонку не оздоровить»
У Ратуші розповіли про правила купання у відкритих водоймах на свято Йордана
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/482411/opolonka.jpg)
У четвер, 19 січня, християни, що живуть за Юліанським календарем, відзначатимуть свято Богоявлення Господнього. В Україні є традиція купатися цього дня у водоймах, пірнати в ополонку — щоб оздоровитися на весь рік, отримати символічне прощення гріхів або загартуватися.
Наразі в мерії не кажуть, скільки офіційних ополонок працюватимуть у Львові. Мовляв, у воєнний стан такі водні розваги не на часі… Тим часом фахівці наголошують: купання у холодній воді може бути корисним лише у випадку, якщо загартовуватися регулярно. А одноразове пірнання в ополонку без підготовки не оздоровить, а навпаки, може стати причиною проблем зі здоров’ям.
Як розповів «ВЗ» начальник відділу захисту населення і територій міського Управління з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та територіальної оборони Олег Дубчак, перше правило пірнання на Водохреще — добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті - черевиках або у вовняних шкарпетках (можна у спеціальних ґумових капцях). Йти треба повільно та уважно, аби не послизнутися. Друге правило — занурюватись можна лише у спеціально обладнаних місцях біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників. Категорично не треба йти на йорданські купання у закинуті водойми, де немає нормальних берегів або вони далеко від житлових кварталів.
«У воду варто заходити поступово, найкраще по шию, не замочити голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку, — каже пан Олег. — У воді варто бути не більше тридцяти секунд. Вийшовши з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати кілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю. А от алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити. Не можна пірнати в ополонку за мінімальних симптомів застуди, адже різка зміна температури буде згубною для імунітету. Пірнати можна лише в тому разі, якщо людина повністю здорова».