У ЄС газосховища заповнені на 83%, — ЄК
- 04.01.2023, 15:30
- 556
Газосховища у Євросоюзі станом на зараз заповнені приблизно на 83%
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/481378/ies-haz.jpg)
Про це повідомляє «Європейська правда».
«У мене немає точних цифр перед собою, але востаннє, коли я перевіряв у своєму офісі, у нас було приблизно 83% заповнення газових потужностей, що є справді хорошим становищем у цей період року» — заявив речник Єврокомісії Тім Макфі.
Ще одна речниця ЄК Дана Спінант уточнила, що рівень заповненості газосховищ майже сягає 84%, і він є на 13% вищим, ніж в середньому у попередні роки в цей час.
Макфі нагадав, що ЄС постановив за ціль досягти 80% заповнення газосховищ до листопада, однак значно перевищив цю мету у зв’язку з м’якшою погодою та меншим споживанням, ніж у минулі роки. За його словами, це вплинуло на ринок та призвело до зниження цін на газ.
«Я би сказав, що зараз у нас здоровий рівень газу у сховищах на цей період року… але ми знаємо, що цього року виклики продовжаться і ми повинні ще зробити багато речей для імплементації домовленостей, досягнутих минулого року», — зазначив він, уточнивши, що йдеться передусім про реформи у сфері енергоефективності.
У листопаді ЄС заявляв, що його газосховища заповнені майже на 96%.