Три білоруси отримали понад 20 років в’язниці за спробу допомогти Україні
- 28.12.2022, 17:31
- 844
У білорусії 27 грудня троє мешканців Світлогорська отримали понад 20 років тюремного ув’язнення, бо намагалися перешкодити переправленню російських військ в Україну
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/480847/sud.jpg)
Як повідомляє «Гомельська весна», чоловіків звинуватили одразу за кількома кримінальними статтями — у тому числі у тероризмі та зраді батьківщини.
За версією слідства, Олег Молчанов, Дмитро Равіч та Денис Дікун 28 лютого, коли російські війська наступали на Україну з боку Гомельської області, підпалили релейну шафу на перегоні Жердь — Останковичі, щоб уповільнити постачання російської військової техніки до українського кордону. В результаті світлофори та стрілки на цій ділянці дороги були на якийсь час виведені з ладу.
«Їх затримали у Світлогорську 4 березня та звинуватили за кількома статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 289 (теракт), ч. 2 та 4 ст. 309 (умисне виведення з ладу транспортних засобів або засобів зв’язку), ч. 1 ст. 356 (зрада державі в редакції Закону від 9 січня 2019 р.) та ч. 3 ст.361−1 (створення екстремістського формування або участь у ньому).
Молчанову суд призначив 21 рік позбавлення волі, Равічу — 22 роки, Дікуну — 23. Крім того, їх оштрафували на 4800 білоруських рублів кожного та конфіскували знайдене під час обшуків майно. Справу вів суддя Анатолій Сотников у закритому засіданні.
Ще до суду Молчанов, Равіч та Дікун були внесені до списків «терористів», які складають білоруська влада. Правозахисники визнали їх політв'язнями.
«24 листопада Європарламент ухвалив резолюцію „Про репресії, що продовжуються в білорусі, проти демократичної опозиції і громадянського суспільства“, в якій імена трьох світлогорців названі прикладами репресій у зв’язку з агресією росії проти України», — зазначає «Гомельська весна».