Передплата 2024 «Добра кухня»

«Київщина.Міста героїв»: НБУ випустив пам’ятну медаль

  • 05.12.2022, 19:45
  • 799

Нацбанк випустив пам’ятну медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь», присвячену стійкості, витримці та героїзму мешканців регіону

Фото: НБУ
Фото: НБУ

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Пам’ятна медаль стане ще одним нагадуванням про те, проти чого бореться український народ і чим насправді є «русский мир», йдеться в повідомленні.

На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, сформовану з карт міст Київщини: Гостомеля, Бучі, Ірпеня, які разом нагадують форму серця. Вгорі від композиції - ворожий десантник із простріленим парашутом та легендарний літак Мрія. Внизу — стилізована квітка як символ відродження життя.

Композицію аверсу доповнюють зображення, що символізують рани як свідчення фізичних та моральних страждань, завданих українцям окупантами.

На реверсі медалі зображено дівчинку на гойдалках — під час «польоту» у неї розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя. Внизу — відбитки брудних чобіт ворога, який вторгся у мирне життя українців.

Пам’ятна медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь» виготовлена з нейзильберу, тиражем до 100 000 штук, зокрема до 50 000 екземплярів у 2022 році.

Схожі новини