Передплата 2024 ВЗ

У Німеччині відповіли на те, що Угорщина заблокувала Україні допомогу від ЄС

  • 10.11.2022, 12:15
  • 943

Парламент Німеччини виступив за те, щоб блокувати виділення 7,5 млрд євро Угорщині від ЄС за програмою верховенства права, допоки країна не проведе необхідні реформи, які забезпечують, власне, верховенство права

Фото: dw.com
Фото: dw.com

Як повідомляє видання Politico, три правлячі партії Німеччини звернулися з таким закликом до канцлера Олафа Шольца.

Наступного місяця країни ЄС повинні будуть вирішити, чи варто призупинити виділення близько 7,5 млрд євро з фондів ЄС для Угорщини відповідно до механізму обумовленості верховенства права, або вирішити, що антикорупційні реформи, які Будапешт пропонує як проміжний захід, достатні для зняття санкцій.

Так само ЄС стримує доступ Угорщини до 5,8 млрд євро до фондів відновлення після коронавірусу і вимагає подальших судових реформ, перш ніж вивільнити ці гроші.

Депутати Бундестагу від Соціал-демократичної партії Шольца, «Зелених» та «Вільної демократичної партії» — трьох партій у правлячій коаліції - планують внести пропозицію для голосування у четвер, яка «попросить» уряд «ретельно оцінити», чи реформи Угорщини мають «стійкий вплив на практиці». Якщо це не так, то уряд має розробити відповідні наслідки та проголосувати за призупинення виплат Будапешту.

Резолюція фокусується на 7,5 млрд євро, які країни ЄС можуть призупинити відповідно до механізму обумовленості верховенства права, але негативна оцінка також може мати наслідки для вивільнення додаткових 5,8 млрд євро із коштів на боротьбу з коронавірусом. «Є серйозні сумніви щодо політичної волі угорського уряду провести необхідні реформи не лише на словах, а й на ділі», — йдеться у документі.

Враховуючи, що пропозицію підтримали три правлячі партії, які мають більшість у парламенті, вона, швидше за все, буде ухвалена — і уряд навряд чи зможе ігнорувати такий заклик своїх партій.

Пропозиція також містить заклик до Європейської комісії «переконатися», що запропоновані Угорщиною реформи достатні для усунення всіх відповідних недоліків верховенства права.

Схожі новини