Передплата 2024 «Добра кухня»

Зеленський: рф гальмує зернову ініціативу, штучно створивши чергу зі 150 суден

  • 22.10.2022, 10:30
  • 546

росія свідомо затримує проходження кораблів з українських портів в рамках зернової ініціативи і штучно створила чергу зі 150 суден

Фото: ОП
Фото: ОП

«Ворог робить усе, щоб загальмувати наш експорт. Вважаю, що цими діями росія абсолютно свідомо розпалює продовольчу кризу, щоб вона була такою ж гострою, як у першій половині цього року. На сьогодні понад 150 суден стоять у черзі, щоб виконати контрактні зобовʼязання щодо постачання нашої агропродукції. Це штучна черга. Вона виникла лише через те, що росія свідомо затримує проходження кораблів», — сказав президент у своєму зверненні.

Зеленський додав, що з вини росії експорт продовольства затримується в такі країни, як Єгипет, Туніс, Алжир, Китай, Ліван, Бангладеш, Індонезія тощо. Через росію за час дії зернової угоди Україна недоекспортувала майже 3 мільйони тонн продовольства, а це, за словами глави держави, річний обсяг споживання для 10 мільйонів людей.

Президент назвав такі дії рф агресією проти кожної людини на Землі, оскільки таким чином росія посягає на фундаментальні права на життя та їжу.

Схожі новини