Передплата 2024 «Добра кухня»

Генасамблея ООН засудила спроби рф анексувати території України

  • 13.10.2022, 08:30
  • 788

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію із засудженням незаконних «референдумів», на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України

Фото: АР
Фото: АР

Резолюцію підтримали 143 зі 193 членів Генасамблеї ООН, п’ять держав (росія, білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа) проголосували проти, решта 35 утрималися під час голосування, пише «Європейська правда».

Таким чином, переважна більшість членів Організації - навіть більша, ніж під час засудження вторгнення рф в Україну у березні - засудила незаконні дії рф із анексії українських територій.

У документі, який підготувала Албанія, окрім засудження «референдумів», міститься заклик до держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН не визнавати будь-які зміни статусу областей України, а також вимога до росії скасувати анексію та вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Також там міститься заклик «підтримки деескалації нинішньої ситуації та мирного вирішення конфлікту шляхом політичного діалогу, переговорів, посередництва та іншими мирними шляхами», але за умови дотримання принципів суверенітету й територіальної цілісності України.

Схожі новини