На Херсонщині росіяни відступають і намагаюся стримати ЗСУ, — аналітики

  • 19.09.2022, 10:30
  • 623

росіяни намагаються сповільнити контрнаступ ЗСУ у Херсонській області і відступити на більш захищені позиції, а не зупинити його або відкинути

росіяни відступають на Херсонщині через контрнаступ ЗСУ. Фото із мережі
росіяни відступають на Херсонщині через контрнаступ ЗСУ. Фото із мережі

Про це свідчать дані американського Інституту вивчення війни.

Безперервні українські атаки на російські наземні лінії зв’язку (GLOC) через Дніпро на заході Херсонської області, схоже, чинять дедалі більший вплив на російські постачання на правому березі. Крайні повідомлення свідчать про брак продовольства і води в окупованому Херсоні та, принаймні, тимчасове ослаблення вогню російської артилерії.

Також на деяких ділянках російської лінії фронту зазнали поразки неякісні підрозділи, що дозволило українським військам просунутися вперед.

Найближчими тижнями українські сили, ймовірно, повернуть собі більшу частину, або й всю західну частину Херсонської області, якщо продовжать переривати російські GLOC і просуватися вперед.

росіяни намагаються відступити на більш захищені позиції в межах контрольованого відходу, аби уникнути хаотичного відступу, характерного для занепаду російської оборони на Харківщині.

Як стверджують у ISW, українські успіхи можуть бути повільні, якщо російські війська будуть злагоджені, але можуть і значно прискоритися.

Українські війська продовжують зміцнювати позиції на східному березі річки Оскіл у Харківській області, попри зусилля рф щодо їхнього стримування.

Донецька область наразі є єдиним регіоном, де російські війська все ще намагаються здійснювати наступальні операції. Як пише ISW, є нерегулярні повідомлення про обмежені українські контратаки, але немає доказів того, що Україна готує великомасштабну контрнаступальну операцію в цьому районі.

Також ISW зазначає, що президент росії путін, ймовірно, дедалі більше покладається на нерегулярні, погано навчені спеціальні добровольчі та маріонеткові підрозділи замість того, щоб поновити розбиті підрозділи російських сухопутних військ.

Схожі новини