Передплата 2024 «Добрий господар»

Шмигаль заявив, що Україна планує провести переговори про вступ до ЄС за два роки

  • 14.09.2022, 18:45
  • 865

Технічна частина переговорів про вступ України до ЄС може зайняти лише два роки, що буде рекордом для країн-кандидатів

Як пише «Європейська правда», про це під час своєї конференції заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Зазвичай такі переговори тривають 5−7 або 8 років. Наша амбіція — зробити це набагато швидше, за два роки», — заявив він.

Досягти цього, за словами прем'єра, має допомогти консенсус суспільства щодо європейського шляху країни.

«Яка ще країна могла відповісти на опитувальник лише за три тижні? А для якої період між подачею заявки до отримання статусу кандидата тривав лише три місяці? Однак, коли я кажу про можливість дуже швидких переговорів із ЄС, я не лише базуюсь на цій швидкості. Уряд вже розробив дорожню карту, яка розписує, як пройти цей шлях за два роки, фіксує наші вузькі місця та визначає, як їх пройти. Це й дає мені підстави для такого оптимізму», — пояснив він.

Разом із тим Денис Шмигаль не виключає, що політична частина переговорів може затягнутися.

«Здобуття політичного консенсусу (між країнами ЄС щодо прийняття України. — ред.) стане ще одним викликом для нас. Ми вже зараз маємо знайти всі аргументи для наших партнерів. І при цьому не забуваймо, що росія продовжує інформаційно та гібридно впливати на ЄС і буде гальмувати наш вступ», — резюмував він.

Що стосується початку переговорів з ЄС, то Денис Шмигаль впевнений, що всі необхідні передумови будуть виконані Україною до кінця року: «Ми повністю прописали дорожню карту 107 законодавчих та нормативних актів, всі з яких вже опрацьовані урядом. Із них 60 вже внесено у Раду, а решта — буде внесена протягом місяця. Тож до кінця року ми виконаємо всі необхідні умови, щоб Україна могла перейти до перемовин з ЄС про членство».

Схожі новини