На передову відправили бронемашини та іншу техніку для контрнаступу

  • 10.08.2022, 18:15
  • 458

Волонтери ГО «Справа Громад», які разом із Фондом Порошенка зробили найбільші внески у проект «Я купив ЗСУ броньовик», урочисто відправили партію італійських бронемашин MLS Shield та іншу техніку на передову

Фото: Європейська Солідарність
Фото: Європейська Солідарність

«Нарешті після отримання всіх необхідних для перетину кордону з ЄС експортних ліцензій всі 11 бронемашин прибули в Україну і надійдуть у Десантно-штурмові війська для допомоги у підготовці контрнаступу» — розповідає Порошенко.

«Тут зібралося більше сотні людей, які купили для ЗСУ „трохи броньовика“. Зараз сформована велика кількість стрілецьких батальйонів. Вони мають на озброєнні лише легку стрілецьку зброю, і від нас з вами залежить, щоб там були бронетранспортери, дрони, оперативного масштабу безпілотні літальні апарати, БМП, вантажівки. Саме для цього ми за кордоном укладаємо контракти», — зазначає Порошенко.

«Вся команда „Я куплю ЗСУ броньовик“ зараз оголошує, що колона з 11 бронемашин, над якими ми працювали більше трьох місяців, нарешті вирушає прямо зараз на фронт. І найближчими годинами ці броньовики будуть передані представникам командування Десантно-штурмових військ. Саме тій бригаді, яка зараз вже знаходиться на вістрі контрнаступу», — говорить Петро Порошенко.

Окрім бронемашин, для ЗСУ також купили дві сотні вантажівок, кілька сотень БПЛА — загалом на мільйони євро.

«Сьогодні ми з вами звітуємо перед суспільством про результати нашої роботи. Бронемашини — загальна вартість контракту значно перевищує три млн євро. Вантажівки — загальна вартість контракту значно перевищує 2,5 млн євро. Дрони — майже мільйон євро. Це наші „бойові бджілки“. Проект Poseidon — це буде два млн євро. І це все робимо ми з вами. Нас не зупинити. Україна переможе. Нехай ворог завжди про це пам’ятає», — зазначає Порошенко.

«Дрони Autel, які в соцмережах назвали „бойовими бджілками“, мають бути в кожному підрозділі. Також вже передаються дрони Poseidon, які літають на висоті 5 тис. метрів, вони бачать на відстань 15 км, стійкі проти радіоелектронної боротьби ворога і є очима артилерії. Передають координати й цілі для роботи нашої найкращої в світі арти, яка озброєна натівськими гаубицями, Хаймарсами. Вона знищує ворога — так, як це було продемонстровано в Саках, в Криму, коли несподівано для загарбників з неба прилетів вогняний смерч. І російські літаки, боєприпаси були знищені, а колона втікачів з українського Криму утворилась на довжелезні кілометри», — говорить Порошенко.

Він також повідомив, що вже є угоди на купівлю гусеничної бронетехніки. «Ми уклали контракти на броньовані гусеничні машини, які також отримають ліцензії, і ми їх доставимо», — анонсував Петро Порошенко.

«Я хочу висловити шану і повагу нашим Збройним Силам. Що таке Збройні Сили України? Це українці, найкращі сини і доньки, які пішли захищати Україну. Тому що вони не можуть знаходитись осторонь, тому що вони люблять Україну понад усе. І ми, передаючи їм цю броньовану техніку, долучаємося до їх захисту, до збереження їх життя і здоров’я. Я дякую кожному з вас, хто тут присутній сьогодні, і тим, хто не зміг долучитися до нашої акції фізично, але перерахував кошти для того, щоб ці бронемашини якомога швидше потрапили до ЗСУ», — говорить Марина Порошенко.

«Наш девіз у серпні-вересні - контрнаступ, звільнення України. Росіяни не будуть відчувати себе безпечно на окупованій землі, ми з вами цю землю звільнимо. Ми для цього все робимо. Думаю і знаю, що Збройні Сили України також до цього готові», — переконаний Порошенко.

Підтримка Збройних Сил України — наразі пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено понад півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброя, десятки автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини та вантажівки, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування (в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених сіл і міст).

Схожі новини