Звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин: проєкт закону

  • 30.06.2022, 20:11
  • 432

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» пропонують звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин

Відповідний законопроєкт 7506 зареєстрований у Верховній Раді — про це повідомила Ніна Южаніна на своєму телеграм-каналі.

«Разом із колегами зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт 7506 щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги на користь учасників бойових дій і членів їх сімей (ПДФО — 18% і військовий збір 1,5%)», — пише Южаніна.

Вона пояснює, що у березні 2022 року Верховна Рада України звільнила від податку на доходи фізичних осіб та військового збору благодійну допомогу, яка надається тільки протягом дії воєнного стану учасникам бойових дій — військовослужбовцям, а також працівникам підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, і членам їх сімей.
«Тобто лише у період воєнного стану і без членів сімей для учасників бойових дій — військовослужбовців. Цей дисбаланс виправляємо», — зауважила Южаніна.

«Очевидно, нагальною вже є потреба підтримувати членів сімей учасників бойових дій, які були поранені чи загинули на війні з ворогом. Тому проєктом пропонується впровадити підтримку членів сімей учасників, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих на цій війні», — пише народна депутатка.

«Аналогічна норма діяла в Податковому кодексі з 2014 року щодо благодійної допомоги, яка надається на користь учасників АТО та ООС або на користь членів сімей таких учасників у подібних випадках. Впевнена, законопроєкт має швидко пройти шлях розгляду і підписання», — резюмує Ніна Южаніна

Схожі новини