Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Бориса Джонсона посвятили у козаки

  • 08.06.2022, 09:08
  • 788

У Чернігові козацька громада вирішила посвятити прем’єра Британії Бориса Джонсона у козаки

Бориса Джонсона посвятили у козаки
Бориса Джонсона посвятили у козаки

Про це повідомляє 5 канал із посиланням на «Суспільне».

Політик «став» козаком Борисом Чуприною.

«Чому Чуприна? Бо ви бачите, що у нього на голові зачіска вільна, підкреслює його характер, підкреслює його волю. По обличчю видно, що це велика людина. То саме цю рису ми і хотіли підкреслити для того, аби в майбутньому, сказавши Борис Чуприна, всі знали за кого йдеться», — пояснив заступник гендиректора Чернігівського обласного історичного музею імені Тарновського Андрій Лісовий.

Грамоту, яка підтверджує цей факт, відправлять до Лондона, а на пам'ять про це київські майстри Дар'я Добрякова та Юрій Кутилов намалювали Джонсона в образі «козака Мамая». Картина буде у музеї Тарновського, а другий екземпляр відправлять до столиці Англії.

За словами генерального директора Чернігівського обласного історичного музею імені Тарновського Сергія Лаєвського, в Україні козаків дуже шанували, але не вклонялися як іконам.

«Козакам Мамаям не вклонялися, і не молилися як іконам. Але їх шанували, як своєрідні пам’ятки героїчним часам козацтва. Зараз якраз такі часи, і ми шануємо наших козаків, шануємо тих, хто власно кажучи стає козаком».

Фото із мережі

Схожі новини

Читайте також