Передплата 2025 ВЗ

Гуманітарні коридори, біженці, батальйони захисту: ситуація на Львівщині

Дані станом на ранок 28.02.2022

На Львівщині організовано гуманітарні коридори щодо прийняття вантажів. Лише за вечір 27 лютого прийнято понад 50 фур з гуманітарною допомогою.

Через кордон з Польщею лише за вчора перейшло понад 54 тисяч осіб (за чотири дні війни — 150 тисяч).

Розселено 38 тисяч осіб, які прибули на Львівщину з різних регіонів як біженці. Понад 30 тисяч людей розселено в приватному секторі.

Про це сказав на брифінгу начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, є гостра потреба у складських приміщеннях для гуманітарних речей. Зараз є 350 авто, які готові перевозити гуманітарні вантажі. «Потрібні додаткові машини», — наголошує Козицький.

Про додаткові батальйони захисту

Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко повідомив: «Усі військові формування готові до виконання своїх обов'язків. Формуємо додаткові бригади територіальної оборони. Це бригада, яка буде займатися охороною Львова. Бригада, яка буде займатися охороною області уже сформована. Формуємо додаткові батальйони, які будуть входити в склад територіального центру комплектування — військові комісаріати. Також створюється окремий десятий стрілецький батальйон».

Тіщенко запевняє, що усі блокпости на Львівщині під належним контролем. А зі сторони волинського напрямку споруджують фортифікаційні споруди. «Ставимо їжаки, риємо протитанкові рови, — продовжує розмову Тіщенко. — Львівська область буде захищена, все буде добре. Не дай Боже ворог піде до нас, ми його зупинимо на кордоні області і не допустимо до того, щоб бої були в місті. Закликаю записувати у лави Збройних сил України. Якщо вже буде гаряче, тоді будемо говорити про формування сил опору».

Зазначається, що на Львівщині готові формувати також іноземний легіон.

Читайте також: Втрати ворога станом на 28 лютого