Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

"Цей пасажир… планувалося його затримання" - безкоштовний адвокат розкрив наміри влади

  • 17.01.2022, 13:51
  • 1 608

Безкоштовний адвокат, якого хотіли нав’язати Порошенку, вважає, що його планували затримати в аеропорту, але щось пішло не так

Адвокат Богдан Глядик, якого за зверненням ДБР призначив Центр безплатної правової допомоги нібито для «захисту» Петра Порошенка, повідомив, що п’ятого президента мали намір затримати ще в аеропорту.

«Сьогодні приблизно о 9 годині 45 хвилин до регіонального Центру надання правової допомоги надійшло звернення уповноваженого представника ДБР, який попросив залучити Петру Олексійовичу Порошенку захисника з Центру безоплатної правової допомоги. Мене викликали безпосередньо в аеропорт чомусь, коли вже всі розуміли, що там нікого немає», — розповів він про перебіг подій у коментарі виданню «LB».

«Безумовно, із засобів масової інформації я дізнався, що Петро Олексійович вже прямує до суду, через те я з’явився безпосередньо до суду. Зайшов у судове засідання, надав свої повноваження. Сказав все, що я думаю з цього приводу. Оскільки залучені захисники за договором, згідно із законом безоплатна правова допомога не може надаватися», — пояснив адвокат.

«Петро Олексійович висловив свою позицію, що йому не потрібен захисник безоплатної правової допомоги, і все», — зазначив Глядик.

На запитання видання, чи вважає він це провокацією з боку ДБР, як про це заявила сторона Порошенка, адвокат відповів: «коли мені надається доручення, мені відповідно скидається контакт особи, яка звернулася. Або уповноваженої особи, в якої можна вияснити питання, чому зверталися, на якій підставі. Я зателефонував за вказаним номером телефону, мені пояснили дослівно «цей пасажир… планувалося його затримання. Він був у розшуку, через те ми вимушені були залучити такого захисника. Тому я розумію, що все ж таки планувалась якась подія по затриманню Петра Олексійовича Порошенка. Чому це не вдалося, я не знаю. Викликали мене безпосередньо на місце затримання — вулиця Медова 2, це аеропорт», — повідомив Богдан Глядик.

Як відомо, слідчі ДБР, які перебували в аеропорту, коли туди прибув Порошенко, заперечували, що хочуть його затримати.

Про спробу призначити ще одного захисника на засідання з обрання Порошенку запобіжного заходу повідомив його адвокат Ігор Головань.

«Як нам повідомили, прокуратура чинила якісь провокації для призначення безоплатної правової допомоги. Порошенко має договори з адвокатами, адвокатів цілком достатньо», — заявив він.

Читайте також: Розпочалось із запізненням: судове засідання у справі проти Порошенка (наживо)

Зазначимо, Петро Порошенко, п'ятий президент та лідер партії «Європейська Солідарність» після повернення з-за кордону, де перебував у «дипломатичному турне», прибув до Печерського райсуду Києва. Там йому обиратимуть запобіжний захід. Суд мав розпочати свою роботу об 11:00, однак засідання розпочалось лише об 11:45. Опісля, оголошено перерву до 14:00.

Під стінами суду тримає велелюдне зібрання прихильників Петра Порошенка.

Схожі новини