Пацієнт із паралічем зробив допис у Twitter силою думки
- 25.12.2021, 14:15
- 906
Пацієнт із паралічем вперше зміг зробити допис у Twitter за допомогою мозкового чіпа
Австралійська компанія Synchron, яка розробляє нейроінтерфейси, надала змогу 62-річному чоловікові з боковим аміотрофічним склерозом (БАС) опублікувати повідомлення у Twitter силою думки. Це вдалося зробити за допомогою чіпа, імплантованого в його мозок.
Про це повідомляється у пресрелізі компанії.
Зазначається, що через БАС, відомий ще як хвороба Лу Геріга, 62-річний Філіп О’Кіф втратив значну частину рухових функцій. Після прогресуючого паралічу у квітні 2020 року в його мозок імплантували невеликий електродний пристрій Stentrode на стенті.
Перший свій допис за допомогою нейроінтерфейсу пацієнт розмістив у Twitter-акаунті очільника компанії Synchron Томаса Окслі. Публікація була такого змісту: «Привіт, світ! Короткий твіт. Монументальний прогрес».
За допомогою цієї технології чоловік зміг відновити зв’язок з родиною та колегами, продовжити обмінюватися електронною поштою та брати участь у бізнес-проєктах.
«Система неймовірна. Це все одно, що вчитися їздити велосипедом — потрібна практика, але варто поїхати, і це стає природним. Тепер я просто думаю про те, що хочу натиснути на комп’ютері, і можу взаємодіяти з електронною поштою, банком, робити покупки, а тепер й надсилати повідомлення всьому світу через Twitter», — розповів О’Кіф.
У компанії кажуть, що це перший випадок, коли людина змогла написати повідомлення у соціальних мережах безпосередньо через нейроінтерфейс.
«Це символічний момент для технології, яка може допомогти людям із паралічем підтримувати зв’язок зі світом», — зазначили в компанії Synchron.
Фото з сайту 24 канал.
Читайте також: Тканинні маски не допоможуть: як вберегти себе від «Омікрону»