Чому небезпечна "чорна п'ятниця": відповідь епідеміологині

  • 24.11.2021, 13:45
  • 575

З 22 по 28 литопала у торгових центрах Львова триватиме розпродаж. Головна епідеміологиня Львівщини попередила: масове скупчення людей у магазинах сприятиме поширенню коронавірусу

Мешканців Львівщини закликають дотримуватися правил карантину. Фото умовне з сайту Еспресо
Мешканців Львівщини закликають дотримуватися правил карантину. Фото умовне з сайту Еспресо

«Звичайно, знижки, закупи — це все дуже добре, але з дотриманням правил протиепідемічної небезпеки. Якщо люди вакциновані, будуть дотримуватися соціальної дистанції (не підходитимуть один до одного ближче, ніж на 1,5 метри), користуватимуться масками, зайдуть у магазин з чистими руками, щоб придбати якийсь товар, це абсолютно нікому не нашкодить і ризику погіршення епідситуації не буде. Якщо ж люди будуть нехтувати цими правилами, то, на жаль, коронавірус ми не зупинимо», — зазначила під час пресбрифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко.

Про це пише «Еспресо.Захід».

Як розповіла епідеміологиня, на Львівщині зі всіх ліжок, розгорнутих у лікарнях, визначених для лікування хворих з підозрою або підтвердженим діагнозом «COVID-19», зайняті 50% (на 3%, ніж було вчора. — Ред.).

«Тож можемо сказати, що у нас є відносна стабілізація епідеміологічної ситуації. Попри це, 2600 людей все ще перебуває у лікарнях, з них 209 — у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії (83 — на апаратах штучної вентиляції легень). Найбільше хворих — у лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, шпиталі ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи, Центрі легеневого здоров'я та Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні», — зазначила Наталія Іванченко.

Відповідно до критеріїв Постанови Кабінету Міністрів, з усіх рекомендованих показників, згідно з якими область потрапляє до «червоної» зони, Львівщина перевищує лише один.

Це — кількість людей, виявлених з ознаками грипу, ГРВІ і COVID-19 на 100 тисяч населення.

«Рекомендований показник — менше 75. У нас — майже 500. За показниками завантаженості ліжок, відсотком госпіталізацій і позитивних результатів ПЛР, а також завантаженості ліжок із киснем Львівська область вже не відповідає критеріям «червоної» зони. Ми чекаємо на рішення Державної комісії ТЕБ і НС. Наразі в регіоні діють всі обмеження, які передбачає «червона» зона, оскільки обмеження в області поки не змінилися. Інформації, коли відбудеться таке засідання, немає, але є показник — три дні. Зараз усе добре, але ніхто не гарантує, що завтра чи післязавтра ці показники не зміняться (зважаючи на погодні умови та все ще недостатню кількість вакцинованих). Попри те, що ситуація зараз дійсно стабілізувалася, вдаватися до застережних заходів — це краще, ніж вивести область із зони, а за кілька днів сказати: «Вибачте, але ситуація змінилася».

Читайте також: На Львівщині — спад захворюваності

Схожі новини