Снігоприбиральна техніка до зими готова?
На піскосуміш у бюджеті передбачили 44 мільйони гривень
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/445332/texnika.jpg)
Заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк запевнила, що цього року в місті не буде колапсу з прибиранням вулиць від снігу, як було торік. Комунальні служби міста, переконує чиновниця, належно підготовлені до зими: на дорогах працюватимуть 137 одиниць комунальної техніки, а також укладено угоди для додаткового залучення ще 107 одиниць техніки приватної.
«Із 11 по 18 жовтня тривала перевірка стану комунальної снігоприбиральної техніки, — зазначила Ірина Маруняк. — Перевірка була за участі представників поліції, ДСНС, управління надзвичайних ситуацій, шляхоремонтних підприємств (ШРП) і департаменту житлового господарства та інфраструктури… Перевірили всю техніку, яка є у чотирьох ШРП. Додатково будемо залучати приватну техніку. Відповідні угоди укладають управлінські компанії, щоб у випадку великих снігопадів було достатньо техніки, яка виїжджатиме на львівські дороги для прибирання».
Для посипання доріг закуплено 10 тисяч кубометрів піскосуміші. У планах — закупити ще 9,8 тисячі кубометрів. Усього на піскосуміш у міській скарбниці передбачили 44 мільйони гривень. «Також закуповуємо сіль і реагенти, — зазначає Ірина Маруняк. — Реагентами будемо посипати пішохідну зону у Галицькому районі, сіллю — дороги. Запланували, що цієї зими сіллю будемо посипати 60 магістральних доріг у різних районах. Це робимо для того, щоб зменшити кількість піску на вулицях, який на весну залишається між бордюрами і у дощоприймачах. Піскосумішшю будемо посипати підйоми та внутріквартальні дороги. Від піскосуміші не відмовляємося, але поступово переходимо на сіль і реагенти».
А ось депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич розповів для «ВЗ», що перевірка снігоприбиральної техніки відбулася… ледь не таємно. Мовляв, туди не запросили жодного депутата мерії, зокрема з профільної комісії з питань інженерного господарства… «Підтримую ідею щодо підписання договорів з будівельними компаніями, які нададуть свою техніку для прибирання вулиць, бо комунальна із завданням не справляється, — наголосив депутат. — Утім, за моїми даними, жодного такого договору ще не підписали. А такі документи потрібні — як гарантія оренди техніки. Це краще, ніж домовлятися, коли вже випаде сніг. Бо тоді ціна за прибирання буде вищою».
Читайте також: Рейтинг комфортних міст: Тернопіль очолив список, Львів — пасе задніх