Передплата 2024 «Добре здоров’я»

300 мільйонів – на зарплати помічникам депутатів, - розслідування

  • 19.10.2021, 11:55
  • 568

Журналісти проєкту Bihus.Info виявили, що нардепи витратили на зарплати помічникам 300 мільйонів гривень

Як повідомляють журналісти проєкту Bihus.Info, за два роки роботи понад 1,1 мільйона гривень отримав помічник нардепа від «Слуги Народу» Миколи Тищенка Олександр Сітак, який одночасно є бізнес-партнером родини Тищенка. Сітак спільно з дружиною нардепа Аллою Барановською володіє компанією, яка контролює столичним рестораном «Рішельє», а його брат Віталій також спільно з Барановською володіє компанією, що опікується рестораном «Велюр». Окрім того, раніше журналісти повідомляли, що родина Тищенка проживає у квартирі й користуються двома паркомісцям в столичному житловому комплексі PecherSKY, які також належить Віталію Сітаку.

Також журналістам вдалося з’ясувати, що помічником нардепа від «Слуги народу» працює Юрія Кісєля працює Микита Шефір, син першого помічника президента Сергія Шефіра.

«Нардеп Кісєль відомий тим, що його дружина минулоріч стала власницею землі та будинку в Іванковичах, які раніше належали президенту Володимиру Зеленському. До продажу маєтку в інтерв’ю виданню „Українська правда“ сам Зеленський заявляв про те, що випадковій людині продати його не може, бо по сусідству живуть його найближчі друзі, серед яких і Сергій Шефір. Це може свідчити про надзвичайну близькість нардепа до родин президента та його першого помічника», — зазначають розслідувачі.

При цьому протягом двох років роботи парламенту Микита Шефір заробив майже 600 тисяч гривень. У коментарі журналістам він не пояснив, у чому саме полягає його робота.

Ще один депутат від фракції монобільшості, Андрій Холодов, взяв на посаду своєї помічниці Лесю Васильченко, яка є бізнес-партнеркою його дружини Катерини Шаховської. Жінки є співзасновницями компанії ТОВ «Апартмент Білдінг ЛТД», яка надає в оренду нерухомість. Окрім того, Васильченко є співвласницею компанії ТОВ «Юкрейн Ріал Естейт», якою раніше співволоділа дружина Андрія Холодова. Як зазначають розслідувачі, протягом двох неповних років Васильченко отримала понад 700 тисяч гривень бюджетних коштів.

Окрім того, народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Нікітіна після набуття депутатських повноважень працевлаштувала помічником свого чоловіка Олександра Нікітіна. За пів року роботи той заробив понад 100 тисяч гривень заробітної плати. Нині Нікітін працює помічником на громадських засадах в іншого нардепа «СН» — Олександра Кабанова. Водночас помічницею Кабанова працює Аліна Кузнєцова — дружина депутата від «Слуги народу» Олександра Кузнєцова, яка за півтора року заробила понад 600 тисяч гривень бюджетних коштів.

Як зазначає видання, у постанові Верховної ради «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» встановлений місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата, який сягає 25 прожиткових мінімумів, встановлених на початок календарного року. У грудні депутатський фонд складає 50 прожиткових мінімумів. Протягом 2021 року кожен народний депутат отримує майже 740 тисяч гривень з бюджету на виплату заробітної плати своїм помічникам.

Читайте також: Ціну обіцянок Зеленського і його указів всі знають…

Схожі новини