Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Нападника відпустили без повідомлення підозри: як влада покриває напад на Порошенка

  • 26.08.2021, 15:37
  • 678

Особу, яка здійснила напад на п’ятого президента, лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка під час Маршу Патріотів 24 серпня, відпустили з поліції без будь-яких запобіжних заходів

Ігор Головань
Ігор Головань

Про це журналістам біля Печерського райвідділку поліції повідомив адвокат Ігор Головань.

Він зауважив, що правоохоронці за командою згори намагаються «спустити на гальмах» цю справу і кваліфікувати її як звичайне дрібне хуліганство.

«Людина, яка скоїла цей напад, — її вже відпустили. Її спочатку сховали в поліції. Як нам зараз повідомили, не пред’явлено підозру, не зроблено фактично нічого. Людину лише викликано, як нам сказали, на завтра для повідомлення про підозру. Чи це станеться, чи ні, можна робити ставку», — іронізує Головань.

«Як нам натякнули в Нацполіції, до самого верху йде така позиція, що це „звичайне хуліганство“. Хоча кожному більш-менш притомному юристу зрозуміло, що напад, небезпечний для життя і здоров’я, для очей, було скоєно у зв’язку з політичною діяльністю Петра Порошенка як п’ятого президента і лідера опозиції. Це 346 стаття ККУ — напад на державного діяча. Однак така позиція і Офісу Генерального прокурора, і керівництва Нацполіції, і МВС, і Офісу президента, що це звичайне хуліганство, а тому потрібно сховати і захистити цього нападника», — зауважує адвокат.

«Головне, що вже фактично з’ясовано, і ми отримали цю інформацію, що це була група. Діяв цей нападник не сам, з ним було мінімум три особи, які тісно координувалися. А від себе ми ще й додамо, що діяли вони під керівництвом і за допомогою влади. Наскільки ми знаємо, хода, в складі якої йшов п’ятий президент України направлялася під удар цього нападника силами тієї ж Нацполіції, які певні вулиці перекривали і дозволяли рухатися тільки певним маршрутом», — говорить Головань.

«Ми не дамо „замилити“ цю справу. Ще раз нагадаю, що Нацполіція фактично саботувала розслідування нападу на Петра Порошенка, яке було скоєно біля будівлі ДБР два роки тому. Не розслідуються наявні провадження про незаконне стеження за п’ятим Президентом, тобто це не може відбуватися інакше, як за керівництва найвищих щаблів нашої влади», — резюмує Ігор Головань.

Віктор Кононенко
Віктор Кононенко

Генерал СБУ, депутат Київради Віктор Кононенко також додав, що у поліції ігнорують його заяву та свідчення щодо нападу.

«Моя заява, яка була подана 24 серпня о 18:00 про те, що стосовно Порошенка можливо скоєні злочини, передбачені статтями 112, 344, 346 Кримінального кодексу України, залишена без розгляду, вона проігнорована. Вона долучена до матеріалів, які зараз відпрацьовуються в рамках статті 296 («Хуліганство»). Хоча сам керівник дізнання Печерського управління поліції підтверджує, що це в чистому вигляді 346 стаття («Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча»), — говорить Кононенко.

«Не допитаний ні я як заявник, ні народний депутат Максим Саврасов, який подавав аналогічну заяву. Тобто наші свідчення взагалі не враховані», — констатує депутат Київради.

«Влада робить все, щоб дати можливість злочинцю втекти. На сьогодні у нього немає процесуального статусу обвинувачення, не пред’явлена міра запобіжного заходу. Офіційно з використанням засобів масової інформації попереджаю слідство про те, що особа, яка скоїла злочин, має родичів у Російській Федерації і може заховатись там від переслідування. Чого напевно і хоче влада», — припустив Віктор Кононенко.

Читайте також: Зеленка проти Порошенка

Схожі новини