Домашні кішки та собаки теж хворіють на коронавірус, – голландські дослідники
- 01.07.2021, 15:30
- 608
Дослідження Утрехтського університету (Нідерланди) довели, що COVID-19 часто трапляєтьсяу домашніх кішок і собак, власники яких хворіли
Про це повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.
Біологічні проби взяли у 310 домашніх тварин в 196 будинках, де господарі хворіли на COVID-19.
Шість кішок і сім собак мали позитивний результат ПЛР, а 54 тварин мали позитивний результат на антитіла до вірусу.
«Якщо у вас COVID-19, вам слід уникати контактів зі своєю кішкою або собакою, як і з іншими людьми. Основна проблема полягає не в небезпеці для здоров’я тварин, а в потенційному ризику того, що домашні тварини можуть діяти як резервуар вірусу і повторно занести його в людську популяцію «, — сказав доктор Ельс Броенс з Утрехтського університету.
Автори дослідження заявили, що досі не було зареєстровано ніяких доказів передачі вірусу від домашньої тварини до власника.
Більшість інфікованих домашніх тварин, як правило, переносять захворювання безсимптомно або мають легкі симптоми COVID-19.
Дослідники з Утрехтського університету збирали мазки у тварин за допомогою пересувної ветеринарної клініки.
Результати оприлюднили на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних хворіб:
4,2% продемонстрували докази поточної інфекції;
17,4% мали позитивний результат на антитіла.
Наступні тести довели, що всі тварини з позитивною реакцією на ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) побороли інфекцію і продовжили вироблення антитіл.
Дослідники говорять, що найбільш вірогідний шлях передачі вірусу — від людини до тварини, а не навпаки.
Зазначено, що в Росії проти COVID-19 почали вакцинувати деяких тварин.
Але доктор Броенс сказав: «Зараз я не бачу наукових доказів цьому. Здається малоймовірним, що домашні тварини відіграють роль у пандемії».
Окреме дослідження Університету в Онтаріо довело, що кішки, які спали на ліжку свого господаря, мабуть, піддавалися особливому ризику зараження.
Загалом 48 кішок і 54 собаки з 77 будинків протестували на антитіла до COVID-19. Приблизно 67% домашніх кішок і 43% домашніх собак мали позитивний результат, в порівнянні з 9% собак і кішок з притулку для тварин і 3% бездомних кішок в цьому районі.
У чверті домашніх тварин спостерігалися симптоми захворювання — від втрати апетиту до утрудненого дихання. У більшості випадків перебіг хвороби було легким, три випадки були важкими.
Читайте також: Франція планує зробити для туристів платні ковід-тести