Найвищий і найдорожчий
Вартість будівництва львівського флагштоку зросла вдвічі – з 6,7 млн грн до... 13,7 млн грн!
В обласних центрах України тривають роботи зі встановлення великих флагштоків для державного прапора, які мають прикрасити міста до святкування 30-річчя Незалежності. Відповідну ідею запропонував президент Володимир Зеленський. Сайт «Наші гроші. Львів» проаналізував державні закупівлі на встановлення флагштоків у Західній Україні і виявилось, що найдорожчий флагшток буде у Львові — майже 14 млн гривень.
Закупівлю на нове будівництво флагштоку з національною символікою та благоустрій частини території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного оголосило управління капітального будівництва Львівської ОДА. Очікувана вартість становила 6,7 млн грн. Однак 21 травня закупівля була відмінена через відсутність подальшої потреби та зміну очікуваної вартості. 22 травня оголосили нові торги з розширеним техзавданням, де очікувана вартість зросла до 13,7 млн грн.
Флагшток буде висотою 50,5 метра і вагою 8 тонн. Крім того, буде встановлено 14 лавок і 8 урн для сміття. Передбачено озеленення і освітлення території, монтаж опор щоглового типу висотою до 70 м, скляна огорожа. На сам ескіз і робочий проєкт флагштоку передбачено ще майже 100 тис. грн.
В Івано-Франківській області флагшток поставлять на території Історико-меморіального музею ім. Степана Бандери у селі Старий Угринів. Проєктна, робоча документація та кошторис обійдуться у 49 тис. грн. Ще 11 тис. грн — на експертизу проєкту. Фірма-переможець тендеру встановить флагшток висотою 50 метрів за 3,52 млн грн.
В Ужгороді управління капітального будівництва міськради саме проводить тендер на реконструкцію існуючого фундаменту під влаштування флагштоку з очікуваною вартістю майже 6 млн грн. На момент публікації управління повідомило, що має намір підписати угоду на ці роботи із підприємцем, який погодився облаштувати 30-метровий флагшток за 5,1 млн грн. Додатково експертиза проєктно-кошторисної документації обійдеться у 37,5 тис. грн, розробка ПКД — 50 тис. грн, обстеження наявних фундаментів — 18,6 тис. грн, інженерно-геологічні вишукування — 29,3 тис. грн.
Реконструкція існуючих флагштоків у Рівному обійдеться у 2,8 млн грн. У Тернопільській, Чернівецькій та Волинській областях закупівлі для встановлення флагштоку наразі відсутні.
У Полтаві висота щогли флагштоку становитиме 40 метрів, встановлення — 10 млн грн. У Кривому Розі встановлять 72-метровий флагшток вартістю понад 8 мільйонів гривень.
Київ ще торік встановив флагшток-гігант на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні». Висота флагштока — майже 90 метрів, полотнище прапора розміром 16 на 24 метри. Як повідомив міський голова Києва Віталій Кличко, найбільший в країні флагшток звели за кошти меценатів.