Передплата 2025 «Добра кухня»

На своїх лапках таргани приносять хвороботворні бактерії, плісняву і віруси

Якщо у приміщенні відкрите відро для сміття, чи «сльозить» раковина, а на столі часто залишається немитий посуд — огидним комахам у такій квартирі просто рай

Фото ілюстративне pexels
Фото ілюстративне pexels

Недавно зустріла в одному зі супермаркетів колишню сусідку. Жінка мешкала у трикімнатному помешканні, а коли залишилася сама, вирішила, що їй таких «покоїв» не треба. Придбала однокімнатну квартиру в іншому районі. Каже, що сонечко світить цілий день, все їй подобається, але є одне «але». Якось пізно ввечері жінка вийшла на кухню, увімкнула світло, а там… армія тарганів розбігається у різні кутки. От і шукає «хімію», щоб знищити ту нечисть. Бо, як відомо, ці мерзенні комахи не лише небажані гості, а особливо у господинь, де в кухні все стерильно чисто, ці «тварюки» ще й переносять безліч хвороб.

Сприятливими умовами для проживання тарганів є висока вологість, вільний доступ до їжі, темрява і тепло. Перебігають вони з квартири у квартиру через щілини у дверях та вікнах, можуть заповзати по вентиляційних шахтах, сміттєпроводі, трубі, фасаду будівлі. Ну, і не обов’язково можуть самі «приповзти» через щілини — іноді люди приносять їх разом зі старими речами, на одязі, у валізці після подорожі, з меблевого магазину…

Як з’ясувалося, поза межами людського життя таргани існувати не можуть. Найчастіше «оселяються» на кухні, де є постійний доступ до їжі. Якщо у приміщенні відкрите відро для сміття, чи «сльозить» раковина, а на столі часто залишається немитий посуд — тарганам у такій квартирі просто рай.

Що тоді робити? Починати боротьбу з нашестям тарганів

Бо якщо не вжити негайних методів боротьби, ці комахи розмножаться і будуть «шнурувати» по всій квартирі. На своїх лапках вони приносять хвороботворні бактерії, плісняву, віруси. А ще можуть викликати алергію, що стане причиною астми.

В хід треба пустити не лише заводську «хімію», а й спробувати народні засоби. Одним з них (можливо, найдієвішим) є борна кислота. Ця отрута роз'їдає стінки травного тракту. Краще придбати борну кислоту у вигляді порошку. Можна обробити ним ті поверхні, де ви найчастіше помічаєте тарганів. Також можна приготувати приманку: змішати сирий яєчний жовток з однією столовою ложкою борної кислоти, зробити кульки і поставити в різних місцях на кухні.

Ще одним дієвим засобом у боротьбі з «нечистю» є нашатирний спирт. Річ у тім, що у тарганів дуже добре розвинений нюх, тому різкого запаху нашатирного спирту вони не переносять. Нашатирний спирт використовують зазвичай як бар'єр для відлякування комах, які можуть мігрувати від сусідів. Треба змішати одну чайну ложку нашатирного спирту з літром води, утвореним розчином протерти меблі, підвіконня, труби, двері, вентиляційні отвори, підлогу. Бажано через день повторювати цю процедуру, аж поки таргани не зникнуть повністю.

Так само як і нашатирний спирт, на тарганів діє оцет. Тобто створює захисний бар'єр, щоб комахи не хотіли оселитися у вашому помешканні. От тільки оцет не треба розводити у воді, а обробити усі поверхні чистою рідиною. Але тут варто пам’ятати, що робити цю процедуру треба у масці і захисних рукавичках. А тоді зачинити двері у кухні, щоб запах оцту не розповсюдився по всій квартирі.